18.06.2022

1 czerwca 37 uczniów z klas 1-4 uczestniczyło w XVI edycji festynu Przedsiębiorcy Podhala, Spisza i Orawy Dzieciom. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli uczniowie całkowicie za darmo, mogli brać udział w super zabawie w Rabkolandzie. Dziękujemy za zaproszenie!

• Dzień Rodziny

18.06.2022

Święto Rodziny zainaugurowała Pani Dyrektor Iwona Franczyk Augustyn, która serdecznie powitała zaproszonych gości i złożyła wszystkim najlepsze życzenia. Następnie uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali występ dla Rodziców. Zaprezentowali talenty wokalne i taneczne, wyrażając tym swoją radość i wdzięczność za najcudowniejszych rodziców na świecie. Rodzice z uśmiechem na twarzy, z wielką dumą, a nawet z łezką w oku , oglądali występy swoich pociech. Po części artystycznej rodzice otrzymali upominki od swoich pociech. Atmosfera rodzinna, wspólne rozmowy i przygotowane atrakcje, sprawiły, że Dzień Rodziny na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.

• Finał konkursu "Z Dobrą Nowiną Przez Życie"

14.06.2022

10 czerwca 2022 r.  w Domu Arcybiskupów Krakowskich odbyło się uroczyste zakończenie Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z Dobrą Nowiną przez życie” dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2021/2022. Zaświadczenia dla uczniów, którzy otrzymali tytuł laureata wręczała Pani Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty oraz Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski. Wśród wyróżnionych laureatów była również uczennica klasy 7a Hanna Bednarczyk. Opiekunem naukowym Hani jest Ks. Artur Bieniasz. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

• "Rozśpiewana Szkoła"

14.06.2022

W dniu 12.06.2022 roku, jury  w składzie:

• Halina Ruppel: przewodnicząca komisji. Wieloletni nauczyciel naszej szkoły i współpomysłodawca obecnego festiwalu.
            • Maria Flig: studentka Rytmiki na Akademii Muzycznej w Katowicach. Absolwentka Katolickiej Szkoły Muzycznej II stopnia w Nowym Sączu. Nauczyciel skrzypiec we Mszanie Dolnej. Współpracuje z Teatrem Muzycznym Movimento z Czechowic Dziedzic.
            • Paweł Wysowski: student trąbki jazzowej na Akademii Muzycznej w Krakowie i absolwent Akademii Realizacji Dźwięku w Warszawie oraz Jaworznie. Trębacz, kompozytor, producent oraz aranżer muzyczny. Laureat prestiżowych festiwali. Nauczyciel trąbki w Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu – BASSARA MUSIC SCHOOL w Nowym Sączu.

Jury po wspólnym przesłuchaniu oraz ocenie nagrań wideo przesłanych przez uczestników festiwalu, wygłosiło następujące wyniki:

GRAND PRIX: Piotr Łukasik – ZSiP w Zbludzy

KATEGORIA I (3-6 lat):I miejsce:

Marlena Faltyn – ZSiP w Zbludzy

II miejsce: Agnieszka Gierczyk – SP w Zasadnem

III miejsce: Katarzyna Bieniek – ZSiP w Zbludzy

Wyróżnienie: Maria Miśkowicz – ZSiP w Zbludzy

KATEGORIA II (klasy 1-3):

I miejsce: Hanna Mikołajczyk – SP nr 1 w Szczawie

I miejsce: Mateusz Wąchała – kl. 1a SP nr 1 w Kamienicy

II miejsce: Julita Rucińska – SP nr 1 w Szczawie

III miejsce: Marcel Smoter – SP w Zalesiu

III miejsce: Michał Miśkowicz – ZSiP w Zbludzy

Wyróżnienie: Jagoda Rusnak – SP nr 2 w Szczawie

Wyróżnienie: Joanna Zasadnia – SP nr 1 w Szczawie

KATEGORIA III (klasy 4-6):

I miejsce: Zuzanna Opyd – SP nr 2 w Szczawie

I miejsce: Jakub Hyrc – SP nr 1 w Szczawie

II miejsce: Milena Rucińska – SP nr 1 w Szczawie

III miejsce: Kinga Węglarz – SP nr 2 w Szczawie

III miejsce: Filip Mikołajczyk – SP nr 1 w Szczawie

Wyróżnienie: Natalia Adamczyk – SP nr 2 w Szczawie

KATEGORIA IV (klasy 7-8):

I miejsce: nie przyznano

II miejsce: nie przyznano

III miejsce: Karolina Augustyn – SP w Zasadnem

Wyróżnienie: Patrycja Wilk – ZSiP w Zbludzy

Wyróżnienie: Zuzanna Faron – ZSiP w Zbludzy

Podziękowania dla wszystkich członków Jury za bezinteresowną pracę przy ocenianiu wykonawców, a pani Renacie Rusnak Wysowskiej za koordynacje wszystkich działań związanych z organizacją festiwalu.

Dziękujemy serdecznie za ufundowanie nagród: Wójtowi Gminy Kamienica dr Władysławowi Sadowskiemu, Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawie,dyrektora GOKSiR w Kamienicy Mirosławowi Haczek.

żródło: http://sp1szczawa.edu.pl/2022/06/13/xxiv-miedzyszkolny-festiwal-piosenki-dzieciecej-rozspiewana-szkola-szczawa-2022/http://sp1szczawa.edu.pl/2022/06/13/xxiv-miedzyszkolny-festiwal-piosenki-dzieciecej-rozspiewana-szkola-szczawa-2022/

• Z wizytą w pasiece

14.06.2022

19 maja 2022 roku uczniowie klas 1b i 3a spędzili czas w wyjątkowym miejscu – w Pasiece rodziny Tokarczyków w Kamienicy.

W czasie dwugodzinnych warsztatów w bardzo ciekawy i przystępny sposób pan Paweł Tokarczyk, właściciel pasieki opowiadał o pracy pszczelarza, roślinach miododajnych oraz podziale ról i organizacji życia w pszczelej rodzinie.

Dzieci zajrzały do wnętrza ula, porównały ciężar plastrów pustych i pełnych miodu, dowiedziały się do czego służą takie sprzęty jak podkurzacz czy podkarmiaczka, poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami oraz nauczyły się odróżniać pszczołę od osy.

Dużo emocji wśród uczniów wzbudziły akcesoria niezbędne pszczelarzowi. Dzieci mogły przymierzyć kapelusz, dotknąć ramek pszczelarskich, zobaczyć plaster miodu umieszczony w specjalnej ramce.

Na zakończenie na dzieci czekała atrakcja – samodzielne wykonanie świecy z wosku pszczelego.

Spotkanie z pszczelarzem poszerzyło wiedzę uczniów na temat szeroko pojętego pszczelarstwa, umożliwiło bliski kontakt z naturą oraz miłe spędzenie czasu.

Serdecznie dziękujemy państwu Magdalenie i Pawłowi Tokarczyk za gościnę i poświęcony czas.