Uczniowie z klas I-III uczestniczyli w spotkaniu edukacyjno - profilaktycznym z policjantami. Funkcjonariusze poruszyli tematykę związaną z bezpieczną drogą do szkoły, kontaktami z osobami nieznanymi dzieciom oraz prawidłowym używaniem numeru alarmowego 112. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, jak należy zachowywać się w przypadku gdy ktoś nieznajomy próbuje nawiązać z nimi kontakt oraz jakie ważne informacje należy podać aby operator numeru 112 mógł jak najszybciej wysłać pomoc. Na zakończenie spotkania uczniowie poznali specyfikę pracy policjanta. Mogli zobaczyć kamizelki, czapki i kajdanki.
Międzynarodowy Dzień Kropki
28.09.2023Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day) obchodzimy 15 września. To święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów, pasji. Tego dnia nauczyciele angażują dzieci w zajęcia, które pomogą im odkryć mocne strony i dadzą im odwagę, by powiedzieć o tym światu.
Kropka jest symbolem talentu, pasji, rozwiniętych skrzydeł…
Z tej okazji uczniowie wykonywali różnorodne kropkowe obrazki. 15 września był prawdziwym świętem pomysłowości, kreatywności, odwagi, odkrywania swoich mocnych stron, tworzenia, działania i dobrej zabawy!!!
Sprzątanie łączy ludzi
27.09.2023Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważna jest ochrona środowiska i traktuje ten problem po macoszemu, jak pusty frazes albo szumne hasło reklamowe. Tymczasem sytuacja jest na tyle poważna, że skutki niedbałości o Ziemię odczuwamy wyraźnie już dziś. Ważnym elementem edukacji społecznej jest kształtowanie świadomości ekologicznej w umysłach najmłodszych mieszkańców zielonej planety.
Akcja Sprzątanie Świata - Polska trwa nieprzerwanie od 1994 roku. W naszym kraju zainicjowała ją Mira Stanisławska-Meysztowicz. Jest to część międzynarodowego ruchu Clean Up The World, który ma swój początek w Australii. Od 1993 roku akcja odbywa się pod patronatem ONZ. Koordynatorem tego przedsięwzięcia w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. Hasło tegorocznego sprzątania brzmi: „Sprzątanie łączy ludzi”.
20 września 2023 r. my również włączyliśmy się w tę akcję, bo dla nas to przede wszystkim praktyczna lekcja dbania o Ziemię. Kto raz wyszedł posprzątać, nie będzie już śmiecić. To również okazja do tego, by rozwijać wrażliwość na naturę i problemy Matki Ziemi.
Zadanie to realizowaliśmy we współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej w Kamienicy. Z rękawicami, workami i w dobrym humorze ruszyliśmy w teren posprzątać przydrożne rowy, chodniki, park oraz ścieżkę rowerową.
Dziękujemy wszystkim wychowawcom i uczniom za zaangażowanie
9
Narkotykom mówimy nie!
27.09.2023Akcja profilaktyczna Samorządu Uczniowskiego pod hasłem: Narkotykom mówimy nie!
Zapoznaj się z ulotką.
Pracownia Kompetencji Cyfrowych w naszej szkole!
22.09.2023Konkurs, w którym mogły brać udział wszystkie szkoły w Polsce, został ogłoszony na początku czerwca. Uczestnicy mogli startować w 3 kategoriach wiekowych, a dla każdej z nich przygotowano inne zadanie. Wspólnym motywem było zrealizowanie wskazanego kursu e-learningowego dotyczącego bezpieczeństwa w sieci przez jak największą liczbę uczniów, a następnie przygotowanie pracy w oparciu o zdobytą wiedzę. W konkursie nadesłano 3075 zgłoszeń, spośród nich wybrano 800 szkół, do których trafią mobilne pracownie komputerowe.
Z naszej szkoły wysłalismy trzy zgłoszenia. Jedno z nich dało nam miejsce wśród nagrodzonych w kategorii klas 1-3. Nagrodą jest mobilna pracownia komputerowa - wyposażona w 16 laptopów wraz z przenośną szafą, posiada oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor.
Atrakcyjna nagroda jest dla nas powodem do wielkiej radości, ale prawdziwą wartość stanowi wiedza i nabycie nowych kompetencji, które umożliwią dzieciom i młodzieży sprawne - a przede wszystkim bezpieczne - poruszanie się w cyfrowym świecie.
Konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” został współfinansowany ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego organizatorem był Państwowy Instytut Badawczy NASK.
NASK, OSE - Dziękujemy!
Wycieczka klasy VI a w Małe Pieniny do rezerwatu przyrody Wąwozu Homole
15.09.2023.
12.09.2023 kl.6a wybrała się na wycieczkę do Szczawnicy – Jaworki, aby zobaczyć malowniczy rezerwat przyrody Wąwóz Homole.
Na odcinku niespełna 1 kilometra zobaczyliśmy wyjątkowe cuda przyrody. Podziwialiśmy przepiękne kaskady, zatoczki oraz robiące wrażenie wielkie głazy. Wysokie na kilkadziesiąt metrów skalne ściany tworzą tutaj niezwykły kanion. Przez ten wąski przesmyk przepływa dodatkowo szumiący górski potok Kamionka. To nad nim zawieszonych jest kilkanaście mostków, dzięki którym możemy suchą nogą przejść cały Wąwóz Homole.
wych. mgr Iwona Franczyk Augustyn
Szkoły pełne talentów
10.09.2023W tym roku szkolnym również przyłączamy się do akcji sklepów Lidl SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW. Liczymy na Wasze wsparcie i zaangażowanie 💛 Razem możemy więcej 🫶 Talenciaki można wrzucać do pudełka na parterze szkoły, przynosić do pedagoga p. Iwony Dominik lub skanować samodzielnie zaznaczając nasza szkołę.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
10.09.2023Uroczysty apel rozpoczynający nowy rok szkolny 2023/2024 odbył się na sali gimnastycznej. Dyrektor Szkoły mgr Iwona Franczyk Augustyn serdecznie powitała uczniów, ich rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz przewodniczącego Rady Gminy Pana Hilarego Majewskiego. Wszystkim zgromadzonym życzyła, aby nowy rok szkolny był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych i rozwijających doświadczeń.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie
Godziny dzwonków
Poniedziałek 02.12.2024