• Kochamy Was całym sercem!

27.01.2024

Święto Babci i Dziadka to wielkie święto. Obchodzimy je, ponieważ chcemy w ten sposób pokazać swoim babciom i dziadkom, że o nich pamiętamy i ich kochamy. W tych dniach dziadkowie obdarzeni są szczególnymi dowodami miłości. Szanujemy ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć i doświadczenie  życiowe.

Zacni goście licznie przybyli do szkoły, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki a niejednemu dziadkowi i babci ze wzruszenia zakręciła się łezka w oku. Z wielką dumą patrzyli na swoje wnuczęta. Mali artyści z wielkim przejęciem odtwarzali swoje role. Ogromną przyjemność sprawiły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane przez wnuków laurki i drobne upominki. Program artystyczny przygotowany przez dzieci nagrodzili gromkimi brawami. Po występach pochwałom nie było końca.

Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu, była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu oraz bliższego poznania się wzajemnie.To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.

04.01.2024

Nasza szkoła bierze udzial w programie „Laboratoria Przyszłości”. Jest to program edukacyjny finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jego celem jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Ponadto  „Laboratoria Przyszłości” mają stworzyć nowoczesne szkoły, w których zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Dzięki otrzymanemu wsparciu nasza szkoła wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt, taki jak: drukarka 3D, mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami, aparat fotograficzny z akcesoriami (oświetlenie do realizacji nagrań, gimbal, mikroport do łączności bezprzewodowej, mikrofon kierunkowy), kamerę cyfrową z akcesoriami, stacje lutownicze, roboty Photon oraz gogle ClassVR.

Lekcje z takim sprzętem na pewno są dla naszych uczniów niezwykłą przygodą.

• Z wizytą w fabryce bombek

04.01.2024

22 grudnia 2023 r. uczniowie klasy 6a oraz część uczniów klasy 5b i 5a brali udział w warsztatach w FABRYCE BOMBEK w Wieliczce, podczas których uczestnicy poznali dogłębnie proces produkcji szklanych bombek choinkowych, a także mieli unikatową okazję by pod okiem profesjonalistów z branży pomalować własnoręcznie bombkę. Pod koniec warsztatów bombki zostały wysuszone oraz bezpiecznie zapakowane tak by uczniowie mogli zabrać je ze sobą do domu.

Podczas warsztatów fabryce uczniowie malowali szklaną ozdobę choinkową - bombkę, zapoznali się z procesem produkcji bombek, pokazami na żywo oraz byli z wizytę w sklepie firmowym.

IFA