• W oczekiwaniu na Wielkanoc

27.03.2024

W oczekiwaniu na Wielkanoc klasa 2b przygotowała wielkanocne koszyczki. Zaczęliśmy od przygotowania kurczaków z rzeżuchą potem były pisanki, zające, bazie i kwiaty. Było dużo pracy ale też dobrej zabawy i pozytywnych emocji. Teraz jesteśmy już gotowi na święta.

• Sportowe Talenty

27.03.2024

Program Sportowe Talenty jest realizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Jego celem jest zdiagnozowanie poziomu kondycji fizycznej dzieci w polskich szkołach oraz wyszukiwanie najbardziej utalentowanych sportowo uczniów. Fundamentem programu jest koncepcja sprawności fizycznej warunkującej zdrowie (Health Related Fitness), zaś narzędziem pozwalającym na operacjonalizację działań platforma informatyczna SportoweTalenty.pl - udostępniona nauczycielom w celu wprowadzania i monitorowania wyników pomiarów somatycznych i badań sprawnościowych przeprowadzanych podczas lekcji wychowania fizycznego.

Brak przygotowania Waszych dzieci do całożyciowej troski o kondycję fizyczną, zdrowie i urodę może wywołać zagrożenia dla jakości ich życia. Sprawić, że zmniejszą one swoje szanse na powodzenie, sukces i samorealizację. Zatracą możliwość kształtowania swojego zdrowia i funkcjonowania bez barier i ograniczeń. Jednym z elementów takiego przygotowania jest wdrożenie Waszych synów i córek do permanentnej samokontroli i samooceny rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej.

Wsparciem w tym zakresie będzie Program Sportowe Talenty. Gromadzone w nim wyniki pomiarów somatycznych i prób sprawności trafiają do systemu informatycznego, gdzie w pełni bezpieczne będą dostępne dla Was, Waszych dzieci i ich nauczycieli. Będą obrazować przebieg ich rozwoju somatycznego i motorycznego, tym samym informując o stanie ich zdrowia.

Dostęp do wyników (anonimowo!) uzyskają też związki i kluby sportowe. Jeżeli okaże się, że Państwa dzieci mają szczególne zdolności i wyjątkowy sportowy talent, klub będzie mógł skontaktować się ze szkołą i poprosić o kontakt z Państwem. To Państwo zdecydują, czy taka oferta Was interesuje i czy Państwa dziecko będzie wyczynowo uprawiać sport. Nasz cel to podpowiedzieć, jaki sportowy talent ma Państwa dziecko.

Film z instruktażem dotyczącym prawidłowego przeprowadzenia pomiarów wysokości i masa ciała dziecka są dostępne pod poniższym adresem:

• Warsztaty wykonywania tradycyjnych palm wielkanocnych

18.03.2024

W poniedziałek 18 marca uczniowie z klasy 2a i 2b wzięli udział w warsztatach wykonywania tradycyjnych palm wielkanocnych. Tą niezwykłą lekcję poprowadziły dla nas Panie z KGW Kamienica Górna oraz Pani z Gorczańskiego Rękodzieła. Było wspaniale!!! Kolorowo i z tradycjami. Dzieci pracowały z zapałem i pilnie słuchały wskazówek. Pamiątką z zajęć jest barwa, tradycyjna palma.
            Dziękujemy za kolejną niezwykłą lekcję historii i tradycji naszego regionu!

• Laboratoria Przyszłości - lekcje z drukarką 3D

17.03.2024

W lutym w klasach 7a, 7b i 8a odbyły się lekcje informatyki z wykorzystaniem drukarki 3D. Podczas lekcji został wykorzystany sprzęt, który nasza szkoła otrzymała w ramach Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości.

Głównym celem lekcji było zapoznanie uczniów z zasadą działania drukarki 3D, obsługą urządzenia, a także zapoznanie z programem Tinkercad służącym do projektowania wydruków 3D.

Uczniowie samodzielnie zaprojektowali brelok do kluczy, a następnie obserwowali proces wydruku 3D.

Lekcje wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów.