• Gminny Konkurs Recytatorski "Spotkanie z poezją"
     • Gminny Konkurs Recytatorski "Spotkanie z poezją"

      05.05.2021

      Serdecznie gratulujemy Kasi Augustyniak, uczennicy klasy 3b zajęcia III miejsca w Gminnym Konkursie Recytatorskim Spotkanie z poezją.

      Organizatorami konkursu już po raz dziewiąty były  Szkoła Podstawowa nr 2 w Szczawie oraz Szkoła Podstawowa w Zasadnem. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Kamienica i przebiegał w czterech kategoriach: oddziały przedszkolne, klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII.Finał konkursu odbył się 23 kwietnia 2021 roku. Nadesłane wcześniej prezentacje oceniała komisja konkursowa w składzie: Urszula Faltyn- nauczyciel języka polskiego, Hilary Majewski- pracownik GOK w Kamienicy, ksiądz Artur Bieniasz- wikariusz parafii  w Kamienicy. Pięknie brzmiały słowa deklamowane przez młodych artystów. Zaangażowanie, kunszt oraz pasję doceniło jury, które postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia.

      Brawa dla Kasi! 

    • Dzień Ziemi w naszej szkole
     • Dzień Ziemi w naszej szkole

      21.04.2021

      Dbamy o Ziemię

      Kwiecień to miesiąc, w którym obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Według ustaleń przypada on 22 kwietnia.

      W tym dniu ludzie pokazują, jak szanować Ziemię i nie szkodzić jej. My też chcemy udowodnić, że dobro naszej planety nie jest nam obce.

      Mamy dwie propozycje dla Was:

      1. Zapraszamy do poszerzenia wiedzy z zakresu ochrony środowiska i ekologii i wzięcia udziału w szkolnym konkursie EKO-ASY, który odbędzie się 29.04.2021 r. o 13:50 w formie zdalnej na platformie MS Teams.

      Chętnych do udziału w konkursie z klas IV-VIII prosimy o zgłaszanie się do Pani Anety Kuziel do dnia 23.04.2021r. poprzez wiadomość wysłaną Librusem lub poprzez czat indywidualny na MS Teams.

       

      Zakres materiału:

      Uczestnicy:

      - wykazują się znajomością pojęć i ciekawostek związanych z ochroną środowiska,

      - rozróżniają ekoznaki,

      - opisują przyczyny powstawania i skutki działania efektu cieplarnianego, dziury ozonowej, kwaśnych deszczy,

      - znają źródła zanieczyszczeń środowiska i ich wpływ na życie i zdrowie organizmów,

      - wymieniają i definiują formy ochrony przyrody w Polsce,

      - charakteryzują małopolskie parki narodowe, znają ich położenie, symbole i osobliwości

      Materiały źródłowe:

      - podręczniki do przyrody dla II etapu edukacyjnego -

      http://www.parkinarodowe.edu.pl -

      http://www.ekologia.pl/wiedza/znaki/

      -https://www.ekoprod.pl/blog-ekoprod/sposoby-utylizacji-odpadow-

      -http://www.byceko.pl/ciekawostki-ekologiczne/

       

      2.Druga propozycja to KONKURS PLASTYCZNY pt. ,,Jestem Eko - rady na odpady”. CELE KONKURSU

      - podnoszenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, - kreowanie wrażliwości, właściwych postaw, odpowiedzialności, oraz zachęcanie do podejmowania praktycznych działań na rzecz ochrony środowiska - angażowanie młodzieży w twórczą pracę,

      WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE:

      1. Konkurs skierowany jest do uczniów kl. IV-VIII.

      2. Uczestnicy konkursu przygotowują prace plastyczne o tematyce ekologicznej promującej hasło: ,, Jestem Eko - rady na odpady”

      3. Technika wykonania prac plastycznych: dowolna,

      4. Format pracy plastycznej: A3.

      5. Konkurs rozpoczyna się 22.04.2021 r. i trwać będzie do 30.04.2021 r.

      6. Kryteria oceny prac: - zgodność z tematyką i regulaminem konkursu, - oryginalność i pomysłowość, - estetykę wykonania i walory artystyczne, - samodzielność.

      PRACA POWINNA ZAWIERAĆ a) imię i nazwisko autora, b) nazwa i adres szkoły, c) klasa, Prace należy dostarczyć do szkoły ( panie Woźne przyjmą w kantorku) . Ostateczny termin dostarczenia pracy to 30 kwietnia (piątek).

       

       

      Zapraszamy

      Zarząd SU

      mgr Mariola Kozioł-Rusnarczyk

      mgr Aneta Kuziel

    • Mamy kota na punkcie mleka
     • Mamy kota na punkcie mleka

      03.03.2021

      Wiek szkolny dziecka to nie lada wyzwanie dla rodziców, zwłaszcza pod względem zdrowego żywienia. To właśnie w tym okresie kształtowane są nawyki żywieniowe i upodobania kulinarne dziecka, które będą rzutować na jego przyszły styl życia. Dlatego też niezwykle istotne jest przyzwyczajanie najmłodszych do spożywania różnego rodzaju pożywienia. Jakie produkty należy uwzględnić w diecie dziecka? Odpowiedź znajdziemy w piramidzie zdrowego żywienia, która ukazuje jakie artykuły spożywcze powinniśmy wybierać. W codziennym jadłospisie nie powinno zabraknąć produktów zbożowych, owoców i warzyw, mleka i produktów mlecznych, mięsa, ryb, jaj, orzechów, nasion strączkowych, a także tłuszczów roślinnych.

      Celem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat. W ramach kampanii organizowanych jest szereg konkursów, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody, zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli. Ponadto udział w programie zapewnia szeroki wybór materiałów edukacyjnych i gadżetów. Szczególnym wydarzeniem są spotkania z mlecznym bohaterem – Kotem Mleczysławem – jak również wiele innych atrakcji.

       

    • Jesteśmy Szkołą w Chmurze Microsoft
     • Jesteśmy Szkołą w Chmurze Microsoft

      17.02.2021

      Ten prestiżowy tytuł przyznawany jest placówkom edukacyjnym wykorzystującym pełen potencjał rozwiązań technologii chmurowych. Szkoły biorące udział w programie mają dostęp do najnowszego oprogramowania, które spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa.

      Microsoft Teams i inne rozwiązania Microsoft w ramach bezpłatnego Office 365 A1 stworzone dla edukacji umożliwiają uczniom swobodną i zdalną naukę. Materiały i zadania mogą zostać udostępnione w trybie online, a uczniowie, studenci, nauczyciele i wykładowcy współpracować przy pomocy zdalnych komunikatorów, które pozwalają zarówno na pracę grupową, jak i indywidualną. Każdy uczeń i nauczyciel naszej szkoły ma utworzone swoje szkolne konto w witrynie office.com z domeną sp1.kamienica.net.pl.

      Szkoła w Chmurze Microsoft to:

      • szkoła bazująca na technologii Microsoft, jednocześnie integrująca nowe modele uczenia się i nauczania, oraz sposoby komunikacji i współpracy pomiędzy nauczycielami, pracownikami, uczniami i rodzicami;
      • szkoła, w której kadra pedagogiczna odgrywa kluczową rolę i jest gotowa na doskonalenie warsztatu pracy z wykorzystaniem nowych technologii, a także ucząca, jak z tej technologii korzystać w procesie zdobywania wiedzy i kompetencji przez uczniów;
      • szkoła przygotowująca uczniów do aktywnego i mądrego wykorzystywania technologii na każdym etapie edukacji. To także szkoła, która koresponduje ze zmianami ekonomicznymi i społecznymi, a przez to przygotowuje swoich uczniów do aktywnego podejmowania wyzwań edukacyjnych i zawodowych po opuszczeniu szkoły;

      Dzięki temu dołączamy do ogólnopolskiej sieci Szkół w Chmurze Microsoft i zostajemy wyróżnieni specjalnym certyfikatem oraz tabliczką: "Szkoła w Chmurze Microsoft". Tym samym otrzymujemy zaproszenie do światowych programów:

      Obecnie korzystamy już z wielu rozwiązań umożliwiających nam efektywniejszy i skuteczniejszy sposób komunikowania, nauczania i uczenia się. Mamy nadzieję, że  aplikacje dostępne w ramach usług Office 365 będą pomocne w doskonaleniu umiejętności współpracy między uczniami, nauczycielami, kierownictwem i administracją szkoły.

      Jesteśmy świadomi, że musimy pracować nad rozwijaniem kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, tak potrzebnych we współczesnym świecie.

    • Nasza szkoła bierze udziałw DBI
     • Nasza szkoła bierze udziałw DBI

      18.02.2021

      Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.  Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Wydarzenie partonatem honorowym objął Prezes Rady Ministrów - Mateusz Morawiecki. Patrnerami akcji zostały firmy: Facebook, Google, Samsung, Librus oraz Elektrownia Powiśle. Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 obchodzić będziemy 9 lutego. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Co roku, PCPSI podejmuje liczne działania, które mają służyć realizacji powyższych celów. Jednym z nich jest organizacja konferencji z okazji DBI (obejrzyj relację z Konferencji DBI 2020 oraz wystąpienia prelegentów), adresowana do przedstawicieli sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych oraz praktyków pracujących z dziećmi. Konferencja odbędzie się 9 lutego 2021 r. w formule online (więcej informacji wkrótce). Ponadto, podczas obchodów DBI organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne do wspierania tego przedsięwzięcia przez organizację lokalnych inicjatyw (ZOBACZ LISTĘ INICJATYW) na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów (m.in. zajęć edukacyjnych, happeningów, kampanii informacyjnych, konkursów) oraz zgłaszania ich do końca marca 2021 r. za pomocą elektronicznego formularza na stronie DBI.pl (ZGŁOŚ INICJATYWĘ DBI). W związku z trwającą pandemią COVID-19 podczas obchodów DBI 2021 szczególnie zachęcamy zaangażowane instytucje do organizacji inicjatyw z wykorzystaniem potencjału internetu w promocji tematu bezpieczeństwa online, a także promocji korzystania z możliwości technologicznych dla wspierania edukacji dzieci i młodzieży oraz ich twórczego rozwoju.  Dla lokalnych organizatorów akcji DBI przygotowana zostanie propozycja materiałów edukacyjnych i promocyjnych, dostępna w formie online: gotowe propozycje lekcji zdalnych do przeprowadzenia z uczniami, webinary dla nauczycieli i osób pracujących z dziećmi wspierające ich w przygotowaniu zdalnych zajęć, banery oraz inne grafiki do wykorzystania podczas realizacji i promocji akcji DBI (ZOBACZ PAKIETY EDUKACYJNE). Co roku, dla lokalnych organizatorów DBI przygotowywany jest także konkurs na najciekawszą inicjatywę DBI. Na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów akcji. Każda instytucja/osoba, która zarejestruje swoją inicjatywę na stronie DBI.pl otrzyma elektroniczne zaświadczenie udziału w DBI. 

    • Kampania #Szczepimysię
     • Kampania #Szczepimysię

      18.02.2021

      Kampania informacyjna #SzczepimySię ma uświadamiać, informować i rozwiać wszelkie wątpliwości na temat szczepionki. Jest szeroko komunikowana za pomocą różnych środków masowego przekazu.Do skorzystania ze szczepień zachęcamy w telewizji, radiu, Internecie oraz na ulicach miast w całym kraju. Wszystko po to aby uświadamiać, że warto się zaszczepić. Żeby Polacy mieli dostęp do rzetelnych i sprawdzonych informacji uruchomiliśmy portal gov.pl/SzczepimySie. Oprócz najważniejszych tematów dot. szczepionek znajdziecie tam również wypowiedzi ekspertów.Ambasadorem akcji został wybitny polski artysta – Cezary Pazura. To niejedyna znana osoba, która wspiera akcję #SzczepimySię. Do promocji szczepień dołączyli również aktorzy Mateusz i Stanisław Banasiukowie, a także wielu sportowców.Kampania rządowa na rzecz szczepień przeciw COVID-19 jest koordynowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Wpisuje się w plan działań Narodowego Programu Szczepień – największej operacji logistycznej związanej ze zdrowiem Polaków.

      Dowiedz się więcej

  • Godziny dzwonków

   Sobota 15.05.2021
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia