• Finaliści Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
          • Finaliści Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

            24.04.2024

             

            XIV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, który w tym roku przebiegał pod hasłem „The United States” został zakończony. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu.

            W środę 17 kwietnia 2024 r. na szczeblu powiatowym naszą szkołę reprezentowało 3 finalistów: Zuzanna Michalska 7a, Damian Barnaś 7b i Robert Nowak 7b.

            Warto przypomnieć, że 6 lutego 2024 r. odbył się etap szkolny konkursu i naszych trzech uczniów znalazło się w gronie 47 finalistów z 12 szkół podstawowych z powiatu nowosądeckiego i to oni reprezentowali naszą szkołę na szczeblu powiatowym, otrzymując jednocześnie tytuł finalisty konkursu.

            Jesteśmy dumni z całej naszej drużyny. Nasi uczniowie wykazali się znajomością języka angielskiego i szeroką wiedzą o USA z zakresu historii, geografii Stanów Zjednoczonych, a także wiedzą o sławnych Amerykanach XX wieku, atrakcjach turystycznych, codziennym życiu Amerykanów oraz znajomością różnorodnych informacji na temat Amiszów.

            Konkursowi wiedzy towarzyszył również Konkurs Piosenki Anglojęzycznej i w tej kategorii naszą szkołę reprezentowała Maja Adamczyk z klasy 8. Dziękujemy za piękny występ.

            Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy powodzenia w następnych edycjach konkursu! 

        • Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza
          • Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza

            17.04.2024

            16 kwietnia 2024 r. uczniowie klas młodszych uczestniczyli w niezapomnianym spektaklu teatralnym na lodzie pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza”, na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Z nieukrywanym zachwytem wszyscy oglądali lodową opowieść, w wykonaniu zawodowych tancerzy – łyżwiarzy z całej Polski. Widzowie byli pod ogromnym wrażeniem pięknej scenografii i dekoracji. Łyżwiarze mieli kolorowe, bajkowe kostiumy, a dodatkowym atutem przedstawienia były efekty świetlne i pirotechniczne oraz ruchoma sceneria.

            Występom towarzyszyła świetnie dobrana oprawa muzyczna. Wszystko to powodowało, że momentami zapierało dech w piersiach. Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

        • Maraton  Czytelniczy
          • Maraton Czytelniczy

            17.04.2024

            12 kwietnia w siedzibie Centrum Edukacji i Tradycji GOKSiR w Kamienicy odbył się etap gminny II edycji Powiatowego Maratonu Czytelniczego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Limanowej. W tym roku uczestnicy konkursu prezentowali wybrany fragment książki Kornela Makuszyńskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Marita Kulig, Natalia Majewska, Adrian Lizoń i Dawid Wilczyński.

            Do etapu powiatowego zakwalifikował się Dawid Wilczyński. Pozostali reprezentanci szkoły otrzymali wyróżnienia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej.

            Serdecznie gratulujemy!

        • Olimpiada antysmogowa w naszej szkole
          • Olimpiada antysmogowa w naszej szkole

            17.04.2024

            W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła zgłosiła swój udział w III Olimpiadzie ESA. Jest to konkurs wiedzy dla klas 7-8 w nowoczesnej formule online z zakresu ochrony powietrza i zmiany klimatu. Jego organizacją od trzech lat zajmuje się Edukacyjna Sieć Antysmogowa, która skupia placówki edukacyjne, nauczycieli i uczniów wokół wspólnej sprawy – przeciwdziałania zanieczyszczeniu powietrza i zmianom klimatu. Program ESA od czterech lat realizowany jest przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy.


            Rejestracja oraz olimpiada odbywały się na platformie konkursowej olimpiadaesa.nask.pl. Po zalogowaniu się uczestnicy otrzymali dostęp do wszystkich materiałów wymienionych w bibliografii, na podstawie których przygotowywane były pytania konkursowe.

             

            Olimpiada obejmowała trzy etapy:

            • I etap – etap szkolny – 19 marca 2024 r.,
            • II etap – etap wojewódzki – 26 marca 2024 r.,
            • Finał – etap ogólnopolski – 9 kwietnia 2024 r.

             

            W I etapie udział wzięli: Maja Adamczyk, Jolanta Bugajska, Julia Kurzeja, Patrycja Czerwińska, Patrycja Jagieła, Magdalena Kluska, Beata Świnka, Jan Wąchała, Angelika Rutka i Robert Nowak. Gratulacje dla wszystkich!!!

             

            Do drugiego etapu przeszli: Julia Kurzeja z klasy 8a i Robert Nowak z klasy 7b.

             

            W ogólnopolskim finale swoich sił spróbował Robert Nowak, który znalazł się na liście LAUREATÓW, zajmując III miejsce. Gratulacje!!!

             

            Warto zaznaczyć, że w roku szkolnym 2023/2024 III Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa znalazła się w kuratoryjnych wykazach konkursów wiedzy. Zdobycie w nich wysokich miejsc uznawane jest jako szczególne osiągnięcie. Dzięki temu laureaci olimpiady, oprócz nagród rzeczowych, otrzymują 3 cenne punkty przydatne podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. 

        • Projekt edukacyjny „Układ Słoneczny” w klasie 2b
          • Projekt edukacyjny „Układ Słoneczny” w klasie 2b

            10.04.2024

            Klasa 2b zgłębiając tajemnice kosmosu zakończyła projekt edukacyjny „Układ Słoneczny”. Prace nad projektem rozpoczęliśmy od poszerzenia wiedzy na temat budowy Układu Słonecznego i charakterystyki poszczególnych planet. Obejrzeliśmy filmy z cyklu „Wszechświat”. Uczniowie poszerzyli też swoje wiadomości na temat pierwszych lotów w kosmos. Na zakończenie uczniowie wykonali makiety Układu Słonecznego. Wykorzystali m.in. takie materiały jak: różnej wielkości piłki styropianowe, plastelinę, wykałaczki, farby itp. To była "niezwykła podróż".

        • Festiwal Piosenki Obcojęzycznej
          • Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

            10.04.2024

            9 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamienicy odbył się Festiwal Piosenki Obcojęzycznej pod hasłem „Muzyka Filmowa”. Naszą Szkołę dzielnie reprezentowały uczennice klasy 5b, Maja Widuch i Lena Widuch, która uzyskała wyróżnienie. Dziewczynkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

        • W oczekiwaniu na Wielkanoc
          • W oczekiwaniu na Wielkanoc

            27.03.2024

            W oczekiwaniu na Wielkanoc klasa 2b przygotowała wielkanocne koszyczki. Zaczęliśmy od przygotowania kurczaków z rzeżuchą potem były pisanki, zające, bazie i kwiaty. Było dużo pracy ale też dobrej zabawy i pozytywnych emocji. Teraz jesteśmy już gotowi na święta.

        • Sportowe Talenty
          • Sportowe Talenty

            27.03.2024

            Program Sportowe Talenty jest realizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

            Jego celem jest zdiagnozowanie poziomu kondycji fizycznej dzieci w polskich szkołach oraz wyszukiwanie najbardziej utalentowanych sportowo uczniów. Fundamentem programu jest koncepcja sprawności fizycznej warunkującej zdrowie (Health Related Fitness), zaś narzędziem pozwalającym na operacjonalizację działań platforma informatyczna SportoweTalenty.pl - udostępniona nauczycielom w celu wprowadzania i monitorowania wyników pomiarów somatycznych i badań sprawnościowych przeprowadzanych podczas lekcji wychowania fizycznego.

            Brak przygotowania Waszych dzieci do całożyciowej troski o kondycję fizyczną, zdrowie i urodę może wywołać zagrożenia dla jakości ich życia. Sprawić, że zmniejszą one swoje szanse na powodzenie, sukces i samorealizację. Zatracą możliwość kształtowania swojego zdrowia i funkcjonowania bez barier i ograniczeń. Jednym z elementów takiego przygotowania jest wdrożenie Waszych synów i córek do permanentnej samokontroli i samooceny rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej.

            Wsparciem w tym zakresie będzie Program Sportowe Talenty. Gromadzone w nim wyniki pomiarów somatycznych i prób sprawności trafiają do systemu informatycznego, gdzie w pełni bezpieczne będą dostępne dla Was, Waszych dzieci i ich nauczycieli. Będą obrazować przebieg ich rozwoju somatycznego i motorycznego, tym samym informując o stanie ich zdrowia.

            Dostęp do wyników (anonimowo!) uzyskają też związki i kluby sportowe. Jeżeli okaże się, że Państwa dzieci mają szczególne zdolności i wyjątkowy sportowy talent, klub będzie mógł skontaktować się ze szkołą i poprosić o kontakt z Państwem. To Państwo zdecydują, czy taka oferta Was interesuje i czy Państwa dziecko będzie wyczynowo uprawiać sport. Nasz cel to podpowiedzieć, jaki sportowy talent ma Państwa dziecko.

            Film z instruktażem dotyczącym prawidłowego przeprowadzenia pomiarów wysokości i masa ciała dziecka są dostępne pod poniższym adresem:

            https://sportowetalenty.gov.pl/?info=documents&addinfo=measurements

             

        • Warsztaty wykonywania tradycyjnych palm wielkanocnych
          • Warsztaty wykonywania tradycyjnych palm wielkanocnych

            18.03.2024

            W poniedziałek 18 marca uczniowie z klasy 2a i 2b wzięli udział w warsztatach wykonywania tradycyjnych palm wielkanocnych. Tą niezwykłą lekcję poprowadziły dla nas Panie z KGW Kamienica Górna oraz Pani z Gorczańskiego Rękodzieła. Było wspaniale!!! Kolorowo i z tradycjami. Dzieci pracowały z zapałem i pilnie słuchały wskazówek. Pamiątką z zajęć jest barwa, tradycyjna palma.
            Dziękujemy za kolejną niezwykłą lekcję historii i tradycji naszego regionu!

        • Laboratoria Przyszłości - lekcje z drukarką 3D
          • Laboratoria Przyszłości - lekcje z drukarką 3D

            17.03.2024

             

            W lutym w klasach 7a, 7b i 8a odbyły się lekcje informatyki z wykorzystaniem drukarki 3D. Podczas lekcji został wykorzystany sprzęt, który nasza szkoła otrzymała w ramach Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości.

            Głównym celem lekcji było zapoznanie uczniów z zasadą działania drukarki 3D, obsługą urządzenia, a także zapoznanie z programem Tinkercad służącym do projektowania wydruków 3D.

            Uczniowie samodzielnie zaprojektowali brelok do kluczy, a następnie obserwowali proces wydruku 3D.

            Lekcje wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów.

             

        • Programowanie uczy jak myśleć
          • Programowanie uczy jak myśleć

            20.02.2024

            W ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości” uczniowie  programują roboty Photon i posługują się programem Photon EDU.  

            Roboty edukacyjne, wyposażone w diody, czujniki, mikrofony i kamerki, angażują uczniów, którzy przy ich pomocy chętniej uczą się nowych zagadnień. Praca z robotem rozwija zdolności logicznego myślenia i analizy. Robot edukacyjny pozwala na zapoznanie się z tym jak funkcjonują nowe technologie. Uczniowie mają możliwość sterowania robotem na odległość i programowania go, przez co mogą zapoznać się z bardziej skomplikowanymi mechanizmami z zakresu robotyki i elektroniki. Praca z robotem rozwija kreatywność, myślenie logiczne i abstrakcyjne, a także uczy dzieci dokładności i wytrwałości w wykonywaniu zadań. Programowanie robota staje się doskonałą zabawą, poprzez którą łatwiej przyswoić trudniejsze tematy szkolne, a także zagadnienia z informatyki.

             

        • Zabawa karnawałowa
          • Zabawa karnawałowa

            09.02.2024

            Bal karnawałowy dla  dzieci to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą, dostarczającą  wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas 8 lutego 2024r. Tego dnia  już od rana  w szkole pojawiły się kolorowe postacie. Uczniowie przebrani  byli za bohaterów z różnych bajek oraz  filmów, a także za służby mundurowe.

            Kiedy zabrzmiały  pierwsze rytmy wesołej muzyki wszyscy z wielką ochotą rozpoczęli pląsy i tańce. Bawiliśmy  się znakomicie!

        • Kochamy Was całym sercem!
          • Kochamy Was całym sercem!

            27.01.2024

            Święto Babci i Dziadka to wielkie święto. Obchodzimy je, ponieważ chcemy w ten sposób pokazać swoim babciom i dziadkom, że o nich pamiętamy i ich kochamy. W tych dniach dziadkowie obdarzeni są szczególnymi dowodami miłości. Szanujemy ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć i doświadczenie  życiowe.

            Zacni goście licznie przybyli do szkoły, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki a niejednemu dziadkowi i babci ze wzruszenia zakręciła się łezka w oku. Z wielką dumą patrzyli na swoje wnuczęta. Mali artyści z wielkim przejęciem odtwarzali swoje role. Ogromną przyjemność sprawiły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane przez wnuków laurki i drobne upominki. Program artystyczny przygotowany przez dzieci nagrodzili gromkimi brawami. Po występach pochwałom nie było końca.

            Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu, była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu oraz bliższego poznania się wzajemnie.To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.

        • Nauczyciel na medal
          • Nauczyciel na medal

            02.02.2024

            19 stycznia 2024 r. w Krakowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca „Plebiscyt  Edukacyjny 2023” zorganizowany  przez redakcje Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. W kategorii „Nauczyciel Roku klas IV-VIII” laureatką została Dorota Chrobak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamienicy.

            Uroczysta gala podsumowująca etap powiatowy i wojewódzki odbyła się w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Nagrody wręczał Maciej Kwaśniewski - redaktor naczelny „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego”, życząc pedagogom, by udało im się wychować uczniów, którzy potrafią samodzielnie myśleć.

            Po nominacji, która już była dla mnie wyróżnieniem i zaskoczeniem, przyszedł czas na podium, co przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Zajęłam zaszczytne 1 miejsce w kategorii Nauczyciel klas IV-VII w powiecie limanowskim  i  województwie małopolskim oraz 3 miejsce w Polsce. Po „honory” wybiorę się na Ogólnopolską Galę do Warszawy, na Zamek Królewski, gdzie też usłyszy cała Polska o Kamienicy. Pragnę z całego serca podziękować WSZYSTKIM, którzy dostrzegli i docenili moją pracę. Dziękuję za każdy głos rodzicom moich wychowanków, uczniom, wszystkim znajomym i mi życzliwym. Zajęcie najwyższego miejsca w plebiscycie jest dla mnie ogromnym zaszczytem i jednocześnie zobowiązaniem, by jeszcze bardziej  zaangażować się i sprostać wymaganiom, które stawia przede mną współczesna szkoła. Nie chcę zawieść moich uczniów i ich rodziców. Jest też motywacją do podejmowania wyzwań i inicjatyw dla dobra uczniów i na ich rzecz – mówiła po gali nagrodzona Dorota Chrobak.

            Partnerem honorowym plebiscytu był Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

            źródło: https://www.kamienica.net.pl/pl/313/7759/nauczyciel-na-medal.html

             

        • Laboratoria Przyszłości
          • Laboratoria Przyszłości

            04.01.2024

            Nasza szkoła bierze udzial w programie „Laboratoria Przyszłości”. Jest to program edukacyjny finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jego celem jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Ponadto  „Laboratoria Przyszłości” mają stworzyć nowoczesne szkoły, w których zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

            Dzięki otrzymanemu wsparciu nasza szkoła wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt, taki jak: drukarka 3D, mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami, aparat fotograficzny z akcesoriami (oświetlenie do realizacji nagrań, gimbal, mikroport do łączności bezprzewodowej, mikrofon kierunkowy), kamerę cyfrową z akcesoriami, stacje lutownicze, roboty Photon oraz gogle ClassVR.

            Lekcje z takim sprzętem na pewno są dla naszych uczniów niezwykłą przygodą. 

        • Z wizytą w fabryce bombek
          • Z wizytą w fabryce bombek

            04.01.2024

            22 grudnia 2023 r. uczniowie klasy 6a oraz część uczniów klasy 5b i 5a brali udział w warsztatach w FABRYCE BOMBEK w Wieliczce, podczas których uczestnicy poznali dogłębnie proces produkcji szklanych bombek choinkowych, a także mieli unikatową okazję by pod okiem profesjonalistów z branży pomalować własnoręcznie bombkę. Pod koniec warsztatów bombki zostały wysuszone oraz bezpiecznie zapakowane tak by uczniowie mogli zabrać je ze sobą do domu.

            Podczas warsztatów fabryce uczniowie malowali szklaną ozdobę choinkową - bombkę, zapoznali się z procesem produkcji bombek, pokazami na żywo oraz byli z wizytę w sklepie firmowym.

            IFA

        • Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły
          • Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły

            27.12.2023

            Historię o Bożym Narodzeniu przedstawiła w ostatnim dniu przed świętami klasa III b. Młodzi aktorzy w uroczy i wzruszający sposób przedstawili wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem w ubogiej szopie narodziło się Dzieciątko Jezus. Piękna inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością oraz sprawiły, że każdy mógł poczuć atmosferę świąt.

        • Warsztaty w świetlicy szkolnej
          • Warsztaty w świetlicy szkolnej

            22.12.2023

            Przedświąteczny czas w szkolnej świetlicy przepełniony jest pracą nad dekoracjami. Dnia 11 grudnia odwiedziły nas Panie ze Stowarzyszenia Seniorów w Kamienicy, co umożliwiło uczniom naukę tworzenia "zapomnianych" już ozdób choinkowych. Powstały tradycyjne papierowe bombki oraz jeżyki-bombki, które zmobilizowały uczniów do bardzo precyzyjnej pracy. Efektem działania Pań i dzieci jest choinka, która zdobi salę świetlicy. Jesteśmy bardzo wdzięczni za uczestnictwo w warsztatach i możliwość współpracy międzypokoleniowej.

            N.D.

             

        • Z Dobrą Nowiną w OREW - Ochotnica Dolna
          • Z Dobrą Nowiną w OREW - Ochotnica Dolna

            19.12.2023

            Dnia 18 grudnia, uczniowie SP1 w Kamienicy - z kl.3b,3a i 2a gościli z Jasełkami w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno - Wychowawczym w Ochotnicy Dolnej - w placówce edukacyjnej dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i niepełnosprawnościami sprzężonymi. Czas świąteczny uświetnili wspaniałym występem - historią narodzin Jezusa. Nad całością czuwała Pani mgr Małgorzata Wąchała, przy wsparciu mgr Natalii Dolińskiej, mgr Katarzyny Gierczyk i mgr Doroty Chrobak. Słowa dobroci, życzliwości i kolędy wybrzmiały nie tylko z ust naszych młodych artystów, ale i także podopiecznych ośrodka. Potem wspólny poczęstunek i zabawa, pozwoliły na integrację wszystkich obecnych. Radość i wzajemne zrozumienie udzieliło się wszystkim! Tak działa magia zbliżających się Świąt. Przygotowaliśmy także pierniczki z najlepszymi życzeniami świątecznymi - radość dawania była ogromna!

    • Godziny dzwonków

      Środa 24.04.2024
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia