• Spartakiada młodzieży zaprzyjaźnionych gmin

22.05.2023

W dniach 17 - 19 maja 2023 r. młodzież ze szkół podstawowych z gminy Kamienica przebywała w partnerskiej gminie Smiżany na kolejnej siedemnastej już Spartakiadzie Młodzieży „Młodość ponad granicami”. Zaprzyjaźnione gminy: Smiżany, Komorniki i Kamienica wróciły do formuły spartakiady po 3-letniej przerwie spowodowanej pandemią.

Młodzież uczestniczyła w rozgrywkach sportowych, przygotowanych przez gospodarzy spartakiady ze Słowacji. W rozgrywkach sportowych wzięły udział mieszane 20-osobowe drużyny (10 dziewcząt i 10 chłopców). Rywalizacje odbywały sie m.in. w unihokeju, sztafecie biegowej i 6 zadaniach ruchowych. W tym roku w klasyfikacji generalnej zwyciężyła reprezentacja Smiżan, dalej uplasowały się ekipy z Komornik i Kamienicy. Rozgrywki odbywały się w ramach zasad fair-play. Była to wspaniała okazja nie tylko do przeprowadzenia zdrowej rywalizacji sportowej, zadbania o zdrowie i kondycję, ale równiż do zacieśniania więzi między rówieśnikami z gmin partnerskich.

Nad przygotowaniem naszych zawodników czuwali nauczyciele: Danuta Kalicińska, Robert Faron.

Za rok spartakiada odbędzie się w gminie Komorniki.

Więcej informacji: https://www.kamienica.net.pl/pl/313/7477/spartakiada-mlodziezy-zaprzyjaznionych-gmin.htmlhttps://www.kamienica.net.pl/pl/313/7477/spartakiada-mlodziezy-zaprzyjaznionych-gmin.html

• Eko - Asy

01.05.2023

20 kwietnia 2023 r. dla uczczenia Dnia Ziemi zorganizowano szkolny konkurs wiedzy o ochronie przyrody Eko-asy.

Głównym celem konkursu było zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej ochrony środowiska, uwrażliwienie na aktualne problemy najbliższego otoczenia, rozbudzanie i pogłębianie zamiłowania oraz szacunku dla przyrody.

W konkursie mogli brać udział chętni uczniowie klas 4-8. Zadanie polegało na rozwiązaniu testu wiedzy.            Uczestnicy wykazali się znajomością pojęć i ciekawostek związanych z ochroną środowiska, rozróżniali ekoznaki, opisywali przyczyny powstawania i skutki działania efektu cieplarnianego, dziury ozonowej, kwaśnych deszczy, definiowali formy ochrony przyrody w Polsce, charakteryzowali małopolskie parki narodowe.

Oto wyniki:

I miejsce Magdalena Kluska , kl.7a

II miejsce Jan Bilski, kl.4b

III miejsce Antoni Kluska, kl.5b

Udział brali:

z klasy 4a: Zuzanna Drabik, Piotr Marek, Krystian Talarczyk

z klasy 6a: Julia Duda, Katarzyna Mucha, Milena Paszkowska, Julia Pustułka.

Brawa dla wszystkich!

JŁ, AK, MK-R