• Witaj Maj, 3 Maj!

27.04.2023

We wtorek 25.04.2023r. nasza społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej, by uczestniczyć w uroczystej akademii. Uczniowie klas 5a i 5b z wokalnym wsparciem uczniów klasy 3a przybliżyli nam symbolikę świąt majowych: 1 Maja - święto Pracy, 2 Maja - Święto Flagi, 3 Maja - Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Recytacja wierszy i piękny śpiew podkreśliły doniosłość tych wydarzeń.Była to też okazja do wręczenia nagród zwycięzcom konkursów zorganizowanych w naszej szkole. Lauratów konkursu na zabawkę sensorysczną, konkursu przyrodniczego oraz konkursów bibliotecznych uhonorowano nagrodami i gromkimi brawami.

mgr Joanna Zynek

• Dbamy o dobro naszej planety

24.04.2023

22 kwietnia w sposób szczególny czcimy naszą planetę, bo właśnie wtedy   obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Jest to świetna okazja, by pokazać, jak szanować Ziemię i chronić ją przed szkodliwym wpływem różnych czynników. Uczniowie naszej szkoły również włączyli się w tę proekologiczną akcję i udowodnili, że dobro naszej planety nie jest im obce.

Dla uczczenia Matki Ziemi dwunastu śmiałków z klas 4-8 poszerzało swoją wiedzę z zakresu ochrony środowiska i ekologii. 20 kwietnia stanęli w szranki w konkursie wiedzy ekologicznej „Eko- asy”.

W dniach 14-21 kwietnia 2023 r. zorganizowaliśmy  akcję  sprzątania świata. Zadanie to realizowaliśmy we współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej w Kamienicy. Każdy oddział klas 4-8  sprzątał wyznaczony rejon, tj. chodniki i rowy przydrożne, rynek, ścieżkę rowerową, park przyrodniczy i plac zabaw.

Wszystkim wychowawcom  i wolontariuszom należą się słowa uznania i podziękowania za zaangażowanie w tak szczytną i pożyteczną akcję. Nikt z nas nie ma wątpliwości, że po 22 kwietnia Ziemi łatwiej się „oddycha”.

• „Posprzątaj z nami Powiat Limanowski’’

17.04.2023

W czwartek 14 kwietnia uczniowie klas 2 i 3 brali udział w wydarzeniu „Posprzątaj z nami Powiat Limanowski’’.

W ramach współpracy w projekcie LIPE-IP EKOMAŁOPOLSKA Gmina Kamienica, wspólnie z doradcą ds. klimatu i środowiska, Anną Galarowicz-Szczesiak (Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Limanowej) zorganizował akcję sprzątania na terenie gminy Kamienica. Najpierw odbyło się spotkanie w sali GOKSiR, gdzie Starosta Limanowski –  Mieczysław Uryga przekazał uczestniczącym w akcji dzieciom zestaw kamizelek i opasek odblaskowych oraz worki do segregacji odpadów, a Wójt Gminy Kamienica Władysław Sadowski oficjalnie powitał zebranych gości oraz uczestniczących w akcji „Posprzątaj z nami Powiat Limanowski’’ i podziękował za owocną współpracę z Powiatem, w tym duży wkład  w organizację wydarzenia. Uczniowie wysłuchli również ciekawej prezentacji dotyczacej ochrony środowiska i segregacji śmieci.

Akcję zorganizowano w ramach realizacji projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii w województwie małopolskim”.

Piątek 03.05.2024