• Powitanie wiosny

24.03.2023

21 marca uczniowie z klas I-III uroczyście powitali wiosnę. Z wielką radością pożegnali zimę i symbolicznie wprowadzilii do naszej szkoły wiosnę. Zgodnie z tradycją „gaik – maik” to udekorowane gałązki lub drzewko zapewniające życzliwość sił przyrody i obfitych plonów.

Uczniowie wraz z wychowawcami wykonali z gałązek gaiki ozdobione kolorowymi wstążkami. Ten symbol wiosny, niesiony podczas spaceru, wniósł trochę radości i kolorów do pochmurnej jeszcze pogody. Zaobserwowane podczas spaceru zwiastuny wiosny znalazły swoje odzwierciedlenie w pracach plastycznych dzieci oraz dekoracjach.

• Poezja jest dobra na wszystko

21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale też Światowy Dzień Poezji.

Z tej okazji 24 marca Biblioteka Szkolna zorganizowała konkurs recytatorski pod hasłem „Poezja jest dobra na wszystko”. Młodzi artyści z klas 1-3  prezentowali wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. W konkursie wzięło udział 11 uczniów.

Wyniki konkursu:

Mateusz Wąchała kl.2a

Franciszek Masiarz kl.1a

Kamila Bieniek kl.3a

Oliwia Bąk kl. 3a

Klaudia Duda kl. 2a

Kiara Rusnarczyk kl. 1b

Rita Duda kl. 1b

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!!!

• Gminny Maraton Czytelniczy

17.03.2023

15 marca 2023 r. w Centrum Edukacji i Tradycji GOKSiR w Kamienicy odbył się gminny etap powiatowego konkursu pn. MARATON CZYTELNICZY, którego organizatorem była Miejska Biblioteka w Limanowej i Biblioteka Publiczna w Kamienicy.

Konkurs ma na celu wyłonienie mistrzów pięknego czytania wśród uczniów klas V – VII szkół podstawowych z powiatu limanowskiego.
            W gminnym maratonie czytelniczym udział wzięło 16 uczniów ze szkół podstawowych z naszej gminy, których oceniała komisja konkursowa w składzie: Joanna Barbara Michalik, Marta Trzupek oraz Joanna Zawada.
            Awans do etapu powiatowego uzyskali laureaci trzech pierwszych miejsc. Są to:

• I miejsce – Miłosz Franczyk (Zespół Szkoły i Przedszkola w Zbludzy)
            • II m. – Maja Adamczyk (Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamienicy)
            • III m. – Jakub Hyrc (Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczawie)

Przedsięwzięcie odbywa się pod Honorowym Patronatem Starosty Limanowskiego i Burmistrza Miasta Limanowa.

żródło: https://www.kamienica.net.pl/pl/313/7361/gminny-maraton-czytelniczy.html

• Turniej Wiedzy Pożarniczej

17.03.2023

15 marca 2023 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamienicy odbyły się eliminacje szczebla gminnego kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych oraz zasad postępowania na wypadek pożaru.

W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Komisję sędziowską stanowili druhowie: Artur Rutka, Adam Opyd i Mateusz Chlipała.

Grupa I – uczniowie szkół podstawowych, klasy I-IV:

• I miejsce – Kalina Kalicińska (SP1 Kamienica)

Grupa II – uczniowie szkół podstawowych, klasy V-VIII:

• I m. – Krzysztof Franczyk (SP1 Kamienica)
            • II m. – Szczepan Kulig (SP1 Kamienica)

źródło: https://www.kamienica.net.pl/pl/313/7359/turniej-wiedzy-pozarniczej.html

• Nowi czytelnicy biblioteki

07.03.2023

22 lutego odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelników szkolnej biblioteki.

Uczniowie tego dnia odwiedzili bibliotekę i uczestniczyli w specjalnie zorganizowanych zajęciach. Zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki i sposobem wypożyczania książek. Obejrzeli największą i najmniejszą książkę w zbiorach. Chętnie wymieniali zalety czytania oraz opowiadali o zasadach korzystania z biblioteki.

Ponadto każdy uczeń z klasy pierwszej otrzymał książkę ,,Pierwsze abecadło’’ z  Instytutu Książki w ramach kampanii ,, Mała książka – wielki człowiek’’. Strategicznym celem tego projektu jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych i realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Na zakończenie uczestnicy spotkania wykonali piękne zakładki do nowo wypożyczonych książek.