• BohaterOn w SP 1

20.11.2023

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

W pażdzierniku, w klasach 1- 3 zostały przeprowadzone lekcje "Bohaterem być wczoraj i dziś".  Po zakończonych zajęciach uczniowie potrafią definiować pojęcia: ojczyzna, historia, wolność i niepodległość, bohater narodowy, rozumieją pojęcie „patriotyzm” i wiedzą, jak zachowuje się patriota i przekonali się, że bohaterem można być każdego dnia.

W klasach 4-6 uczniowie poznali 11 - letnią Jankę - bohaterkę opowiadania "Iskra nadziei", dzięki której mogli poznać  wydarzenia sprzed prawie 80 lat. Uczniowie dowiedzieli się, jakim koszmarem jest wojna z perspektywy dziecka, które traci przez nią dzieciństwo i poczucie bezpieczeństwa, odkryli także siłę przyjaźni, marzeń i nadziei w życiu człowieka.

W klasach 7 - 8 uczniowie poszerzali swoją wiedzę o Powstaniu Warszawskim realizując scenariusz "Godzina W". Celem lekcji była dyskusja na temat spotów kampanii BohaterON – Godzina „W”. Uczniowie analizowali i interpretowali czas, miejsce i zachowanie bohaterów spotów. Formułowali refleksję na temat przesłania materiałów wideo i motywacji autorów kampanii społecznej.

Zobacz wpis Dumni z Powstańców

• Dla Niepodległej

10.11.2023

10 listopada nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Szkoła do hymnu. O godzinie 11.00 zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej, by w należytej postawie odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego. Potem przyszedł czas na szkolne obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ósmoklasiści przygotowali recytację utworów patriotycznych oraz dramę przedstawiającą rozbiory Polski i przywrócenie jej świetności po 123 latach niewoli. Młodsi uczniowie uświetnili akademię grą na instrumentach oraz śpiewem pieśni patriotycznych.

• Tu kwitnie wyobraźnia

06.11.2023

Od  kilku lat w październiku tradycją naszej szkoły stały się  obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.  W tym roku  hasłem przewodnim było: „Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”.

Z tej okazji uczniowie klas 1-3  zostali zaproszeni do „Klubu Pożeraczy Książek”. Aby stać się członkiem klubu, musieli wykonać specjalne, określone zadania.  Chętni uczniowie wykonali piękne kartki, kwiaty oraz dyniowego klubowicza.  Wszystkie prace można podziwiać na wystawie w bibliotece szkolnej. Zapraszamy!