• Challenge dla Julki

27.01.2023

W odpowiedzi na nominację Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawie nasi uczniowie przyłączyli się do akcji #LubomierzChallengeDlaJulki. Z przyjemnością wykonaliśmy zadanie – jedenaście pajacyków. W ten sposób przyczyniamy się do nagłośnienia akcji i typujemy kolejne instytucje do wyzwania: Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamienicy, Szkoła Podstawowa w Zbludzy oraz Stowarzyszenie Seniorów w Kamienicy.

W zeszłym roku w głowie dziewczynki wykryto 3 guzy. Jeden został usunięty, pozostałe dwa są nieoperacyjne. Leczenie będzie długie i kosztowne. 💕💓💕.

Link do zbiórki 👇

Julka jesteśmy z Tobą!

• Święto  Babci i Dziadka
          • Święto Babci i Dziadka

24.01.2023

Są takie dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się ciepło na sercu, bo przecież to święto naszych Kochanych Babć i Dziadków. ​Wnuczęta mogą okazać swój szacunek i miłość poprzez laurki, upominki, wierszyki, piosenki.

Wszyscy młodsi uczniowie wystąpili w przygotowanym na ten dzień programie artystycznym i włączyli się w obchody tego szczególnego święta.

Artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Wszystkich rozpierała duma, że mają tak utalentowane wnuczęta.

Doznań artystycznych nie brakowało – były piosenki wykonane solo i grupowo, były tańce, wiersze, podziękowania i życzenia. Występy zakończyło 100 lat dla gości.

Był to wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Dzień, który ukazał wszystkim, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.

Babciom i Dziadkom z okazji ich święta życzymy zdrowia, wszelkiej pomyślności i nieustającej radości oraz samych pogodnych dni.

• Wesołych Świąt!

04.01.2023

Święta Bożego Narodzenia to te najbardziej ulubione przez wszystkich. To te, na które czekamy cały rok. Dnia 22 grudnia 2022 r. odbył się świąteczny apel, który zgromadził na głównym korytarzu całą społeczność szkolną – dyrekcję szkoły, nauczycieli, pracowników obsługi, uczniów ze wszystkich klas. Podczas świątecznego spotkania dzieci z klasy 4a i 4b wystawiły specjalny program artystyczny, który wzbudził wielkie zainteresowanie, był okazją do poznania tradycji i wspólnego kolędowania.  Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia z okazji nadchodzących Świat Bożego Narodzenia.    Po świątecznym apelu każda klasa wraz z wychowawcami i nauczycielami zasiadła przy świątecznych stołach, by  wspólnie celebrować  klasowe wigilie. Podczas spotkań nie zabrakło wspólnej modlitwy, łamania się opłatkiem i składania życzeń oraz tradycyjnego kolędowania.

• Photon w 8a

04.01.2023

Uczniowie kl. 8a na lekcji informatyki pracowali z robotami Photon. Celem lekcji było ćwiczenie koncentracji uwagi, rozwijanie wyobraźni przestrzennej, rozbudzanie kreatywności oraz trenowanie pamięci. Na macie edukacyjnej umieszczono dodatkowy element „muchę”. Mucha mogła przemieszczać się w górę, w dół, w prawo i lewo. Zadaniem uczniów było zaprogramowanie robota wg instrukcji nauczyciela (maksymalnie do 10 ruchów w jednej ścieżce). W momencie, gdy mucha znalazła się poza matą należało powiedzieć: „wyszła”. Uczniowie, którzy zauważyli to jako pierwsi odwzorowywali ścieżkę muchy przy pomocy robota Photona.     Ta wersja popularnej „Muchy” bardzo się uczniom podobała, a przede wszystkim pozwoliła rozbudzić kreatywność, rozwinąć wyobraźnię przestrzenną i ćwiczyć koncentrację uwagi.

Piątek 03.05.2024