• Zawodowy GPS

28.02.2023

Jessica Migacz z klasy 8b finalistką konkursu Zawodowy GPS organizowane przez ZS nr 1 w Limanowej. Konkurs skierowany był do młodzieży klas ósmych szkół podstawowych z terenu powiatu limanowskiego. Jego celem było rozbudzanie zainteresowań wśród uczniów szkół podstawowych zawodami: geodezyjnymi, budowlanymi, gastronomicznymi, hotelarskimi, ekonomicznymi, handlowymi, zoologiczno – weterynaryjnymi oraz zawodami o specjalności rachunkowość, jak również przygotowanie uczniów do świadomego wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej, a także uświadomienie uczniom ich predyspozycji zawodowych.Konkurs przebiegał dwuetapowo. Pierwszy etap, przeprowadzony online, składał się z 30 pytań testowych. Drugi natomiast polegał na wykonaniu prezentacji na wskazany temat, zgodnie z wytycznymi organizatorów.

• Tak się bawi Jedynka!

Zakończenie karnawału.

Dzisiaj już od rana po naszej szkole krążyły różne osobliwości. Można było spotkać dinozaury, jednorożce, czarownice, księżniczki i inne postacie z bajek. Wśród nich krążyli też strażacy, policjanci i inni mundurowcy. A to wszystko w ramach przygotowań do zabawy karnawałowej. Zanim rozpoczęły się tańce, tradycji musiało stać się zadość - jak to w tłusty czwartek - pochłonęliśmy "masę" pączków.

Według polskiej tradycji każdy powinien zjeść chociaż jednego pączka w tłusty czwartek – aby mu się wiodło aż do końca roku. Co więcej, zjedzenie pączka (faworka, ciastka lub innego przysmaku!) w miłym towarzystwie poprawia nastrój. Mówi się także, że słodkości w tłusty czwartek nie idą „w boczki”…

Dobrze nastrojeni ruszyliśmy na parkiety. Podczas dyskoteki nie zabrakło tańców w parach, wspólnie w kole, czy też węża. Tegoroczna zabawa karnawałowa w naszej szkole należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni.

• Walentynki w bibliotece

16.02.2023

14 lutego uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji „Zakochaj się w… czytaniu… książce… bibliotece…”.  Tego dnia każdy uczeń wypożyczający książki, który napisał na serduszku, za co lubi książki, czytanie lub bibliotekę otrzymał słodki upominek. Wszystkie uczniowskie serduszka przyklejono na plakacie, który można podziwiać w bibliotece.

• Biblioteka z nowościami

Opis: Narodowy_Progam_Rozwoju_Czytelnictwa_logo

Miło nam poinformować, że w obecnym roku szkolnym realizujemy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu księgozbiór biblioteki wzbogacił się o wiele wspaniałych pozycji wydawniczych.  Na pólkach pojawiły się 432 nowe książki. Wśród nich oczywiście lektury, ale także nowości wydawnicze z zakresu literatury dziecięcej, młodzieżowej czy  popularnonaukowej.  Udało się również zmienić wystrój biblioteki. Zakupiono piękne rolety, regały oraz stół i krzesła do kącika czytelniczego.

Doposażony księgozbiór oraz atrakcyjny kącik czytelniczy pozwala uczniom miło spędzać czas, dostarcza radosnych emocji, wielu wrażeń oraz rozbudza zainteresowania.