W dniu 26 listopada odbyła się Wywiadówka z Kultury Fizycznej w ramach realizacji programu "Mały Mistrz",podczas której rodzice wzięli udział w spotkaniu z panią Anną Kysyk- dietetyk. Celem prezentacji było zapoznanie rodziców z podstawowymi zasadami odżywiania dzieci w wieku szkolnym. Pani dietetyk zapoznała rodziców z nową piramidą pokarmową, zwróciła uwagę na potrzebę wdrażania dobrych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Rodzice dostali wskazówki, jak zamienić niezdrowe dania i przekąski na te, które dostarczą dzieciom cennych składników pokarmowych oraz jak zachęcić niejadków do spożywania zdrowych posiłków. Pani dietetyk zwróciła również uwagę na rolę aktywności fizycznej w codziennym życiu dzieci oraz na problem otyłości wśród dzieci.
Wywiadówka z Kultury Fizycznej
27.11.2024
W Jedynce wyrosło "Drzewko życzliwości"
27.11.2024Jak okazać komuś życzliwość i czy w ogóle w dzisiejszych czasach potrafimy być dla siebie życzliwi?
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamienicy pokazali, że to możliwe i nietrudne.
W ramach obchodów "Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień", który przypada 21 listopada całą społeczność szkolna włączyła się w szkolną akcję i stworzyła "Drzewko życzliwości ". Każdy mógł przygotować i zostawić na drzewku jakieś miłe słowa lub pozdrowienia.
Akcja trwała kilka dni, podczas których drzewko wypełniło się od miłych słów, cytatów, pozdrowień a uczniowie pokazali, że każdy może być miły i życzliwy dla innych.2
Spotkanie z Profesorem Jerzym Bralczykiem
22.11.202428 października chętni ósmoklasiści oraz uczniowie z klasy 7a spotkali sięz językoznawcą i jednym z najpopularniejszych autorytetów w dziedzinie języka polskiego - Profesorem Jerzym Bralczykiem. Wydarzenie to było odpowiedzią na zaproszenie Banku Spółdzielczego i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej .
Wystąpienie profesora cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Była to niepowtarzalna okazja, aby spotkać się z prawdziwym mistrzem słowa i zgłębić tajniki języka polskiego. Nasi uczniowie przeprowadzili analizę tworzywa językowego pod okiem jednego z największych specjalistów w tej dziedzinie, choć temat – jak sami przyznali – do łatwych nie należał, bo nasz język ojczysty uznawany jest za jeden z najtrudniejszych języków europejskich. Młodzi odbiorcy otrzymali również szereg wskazówek, jak dobierać słowa i czego unikać, żeby być dobrze rozumianym przez innych.
Dzięki uczestnictwu w tym spotkaniu wszyscy słuchacze uświadomili sobie, że warto uczyć się języka ojczystego i dbać o poprawność swoich wypowiedzi.
1
Naukowo - muzyczne show dla dzieci - Szaleni Naukowcy
22.11.2024
13 listopada 2024 r uczniowie klas 7a, 6ab,8a brali udział w wycieczce do Nowego Targu, gdzie uczestniczyli w niesamowitym NAUKOWO-MUZYCZNE SHOW DLA DZIECI - Szaleni Naukowcy. Szaleni Naukowcy to emocjonujący pokaz eksperymentów z różnych dziedzin wiedzy, podczas którego młodzi widzowie zobaczyli spektakularne doświadczenia chemiczne, poznali zasady rządzące planetami i odnaleźli odpowiedzi na nurtujące pytania naukowe. Zasady realizacji eksperymentów - m.in. szalona piana: reakcja egzotermiczna rozkładu nadtlenku wodoru z towarzyszeniem piany, ciekły azot: właściwości ciekłego azotu i innych gazów, zmniejszenie i zwiększenie objętości, szybkie zamrażanie znajomych przedmiotów oraz substancji, cewki tesli: szereg eksperymentów z niezwykle rzadko spotykanymi urządzeniami, generującymi wysokiej częstotliwości wyładowania elektryczne (zamek błyskawiczny), jonizacja gazów i ich blask, przesyłanie energii na odległość, pojęcie błyskawicy, człowiek jako antena emitera, zmiana koloru absolutorium z pomocą jonów chemicznych soli, kolorowa plazma w zamkniętych przestrzeniach. Theremin (instrument muzyczny, na którym graj się bez dotyku). Pierwszy muzyczny elektroinstrument (1918 rok). Historia, zasada działania, prezentacja gry na instrumencie. Pokaz laserów. Było to interaktywne, humorystyczne widowisko z wykonaniem doświadczeń chemicznych i fizycznych na żywo. 🚀 Czy może być lepszy sposób na naukę niż dobra zabawa? 😍 Naszym zdaniem nie
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
20.11.2024Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Warszawy odbyły się następujące inicjatywy:
- 20 listopada uczniowie oraz nauczyciele ubrali się na niebiesko
- Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę ścienną na korytarzu oraz ogłosił konkurs dla klas 4-8 na gazetkę klasową
- w klasach 4-8 odbyły się lekcje lekcje wychowawcze nt. Praw Dziecka
- uczniowie klas 8 przygotowali przemówienia nt. praw dziecka, które przedstawili podczas apelu szkolnego
- uczniowie młodszych klas 1-3 uczestniczyli w pokazie filmu nt. praw dziecka oraz wspólnie zaśpiewali piosenki oraz wykonali wspaniałe plakaty, które zdobią teraz korytarz
16
„Podróże z klasą” – wycieczka do Wrocławia
19.11.202430 i 31 października 2024 r. w ramach projektu „Podróże z klasą” 46 uczniów klas drugich i trzecich uczestniczyło w wycieczce edukacyjnej do Wrocławia.
Celem wycieczki było zaznajomienie uczniów z najważniejszymi obiektami i zabytkami Wrocławia, upowszechnianie aktywnego wypoczynku oraz doskonalenie umiejętności życia w grupie.
Z Kamienicy autokarem wyruszyliśmy o godz. 6:30 i po około 6 godzinach dotarliśmy do pięknego Wrocławia. Wizytę w tym mieście rozpoczęliśmy od zwiedzania Panoramy Racławickiej, która przedstawia artystyczną wizję przebiegu bitwy pod Racławicami, stoczonej w okolicach wsi Racławice 4 kwietnia 1794r. Obraz ukazuje najważniejsze, zdaniem twórców, momenty bitwy. Zostali na nim przedstawieni uczestnicy bitwy, m. in. naczelnik Tadeusz Kościuszko. Wyjątkowość tego miejsca polega na tym, że obraz zajmuje całą powierzchnię ścian. Przed płótnem leżą przedmioty, które są idealnie dopasowane do obrazu.
Następnie udaliśmy się z przewodnikiem na spacer po Starym Mieście, które słynie z kolorowych kamienic. Zobaczyliśmy Ratusz, będący perłą świeckiej architektury gotyckiej w Europie, a także Plac Solny z targiem kwiatowym. Spacerując po mieście uczniowie cieszyli się z każdego napotkanego krasnala. Wszystkim zależało na odnalezieniu jak największej liczby niewielkich rzeźb krasnali, których we Wrocławiu jest około 1000. Następnie udaliśmy się na najstarszą część Wrocławia - Ostrów Tumski, znaną wszystkim wyspę wrocławską. Tam podziwialiśmy piękną katedrę oraz spacerowaliśmy po moście Tumskim (moście miłości), na którym do niedawna wisiało mnóstwo kłódeczek zawieszanych przez zakochane pary. Po krótkiej przerwie na zakup pamiątek udaliśmy się do niezwykłego miejsca, którym jest bardzo nowoczesne, multimedialne centrum wody Hydropolis, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Ekspozycja poświęcona wodzie mieści się w XIX- wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej. Wystawa podzielona jest na 7 stref tematycznych. Każda z nich pokazuje wodę w innym aspekcie.
Po całym dniu pełnym emocji i wrażeń pojechaliśmy do hotelu , w którym zjedliśmy pyszną obiadokolację i udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.
Drugi dzień był również pełen atrakcji. Po obfitym śniadaniu wyruszyliśmy do ZOO i Parku Strzeleckiego.
Wizytę rozpoczęliśmy od zwiedzania bogatego w egzotyczną zwierzynę wrocławskiego ZOO oraz Afrykarium. Była to niezwykła lekcja przyrody. Afrykarium to obiekt, który prezentuje życiodajne wody Afryki. Łącznie znajduje się w nim 19 basenów i zbiorników przedstawiających m. in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy nilowe, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki. Głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny, płaszczki i inne duże ryby, mogliśmy podziwiać z podwodnego, akrylowego tunelu o długości 18 m. Widzieliśmy również pingwiny przylądkowe (tońce) oraz kotiki afrykańskie. Dżunglę otaczającą rzekę Kongo reprezentowały zaś ogromne krokodyle, bujna roślinność oraz piękne, różnorodne ptaki.
Zmęczeni, ale zadowoleni udaliśmy się do restauracji na obiad, a następnie w drogę powrotną do Kamienicy.
Nasza wycieczka do Wrocławia była intensywna i pełna wrażeń. Mimo zmęczenia czuliśmy ogromną radość i satysfakcję z odkrycia tylu fascynujących miejsc. Wrocław oczarował nas swoją atmosferą i różnorodnością atrakcji, które sprawiają, że chce się tu wracać.
9
Święto Niepodległości
08.11.2024Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Uwolnienie kraju z jarzma zaborców nastąpiło po 123 latach trwania zniewolenia.
Narodowe Święto Niepodległości – dlaczego 11 listopada?
Coroczne obchody Święta Niepodległości odbywają się 11 listopada – ten dzień został wyznaczony jako data umowna odzyskania niepodległości. Sam proces odbudowy niezależności przez Polskę nie został wdrożony z dnia na dzień, ale składał się z serii wydarzeń.
Warto wspomnieć powołanie Rady Regencyjnej, która ogłosiła niepodległość państwa 7 października 1918 roku. Znamiennym dniem okazał się też 11 listopada, gdy zwierzchnią władzę wojskową otrzymał Józef Piłsudski.
Zbiegło się to również z zawarciem rozejmu w Compiègne i oficjalnym zakończeniem I wojny światowej. Właśnie tę datę – 11 listopada 1918 roku – ogłoszono oficjalnym dniem odzyskania przez Polskę niepodległości.
MY . SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA – PAMIĘTAMY.
W tym roku, uroczysty apel z tej okazji, odbył się 8 listopada. Uczniowie klas ósmych przygotowali i przedstawili montaż słowno – muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Utwory poetyckie zaprezentowane przez ucznów oraz pieśni patriotyczne wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.
Już po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji MEiN ,,Szkoła do hymnu”. Projekt polega na tym, aby w ostatnim dniu roboczym przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie zaśpiewać „Mazurka Dąbrowskiego”.
Uczniowie kolejny raz udowodnili, że „wolność” i „niepodległość”, to dla nich cenne wartości, które należy pielęgnować i okazywać należny im szacunek. 106 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości zaowocowały wzorową postawą poczynając od najmłodszych dzieci do uczniów klas ósmych.
25
Światowy Dzień Kanapki
06.11.2024Dzień ten obchodzony jest 3 listopada. Przypomnijmy, skąd wzięła się ta pożywna przekąska. Na genialny pomysł przyrządzenia sandwicza, czyli dzisiejszej kanapki, wpadł hrabia Sandwich – John Montagu. To jemu zawdzięczamy zarówno angielską nazwę, jak i formę przekąski. Do stworzenia kanapki przyczyniło się – jak do wielu wynalazków – lenistwo. Hrabia był zapalonym miłośnikiem hazardu. Nie chcąc nawet na chwilę oderwać się od stołu z kartami, poprosił lokaja o podanie mu wołowiny włożonej między dwie kromki chleba, dzięki czemu nie musiał wstawać i brudzić rąk. Może nie przez przypadek słowo „kanapka” jest tak podobne do „kanapy”, z której też czasami ciężko jest się ruszyć… Choć często sama kanapka rusza się z nami – do pracy, szkoły i na uczelnię.
5 listopada Zarząd SU, chcąc uczcić to wyjątkowe święto, przygotował przepyszne, różnorodne kanapki, którymi poczęstowani zostali uczniowie i nauczyciele. Było zdrowo i kolorowo, bo na sandwiczach obok wędliny i nabiału pojawiły się też warzywa. Przekąski zniknęły ze stołów błyskawicznie, bo któż z nas przeszedłby obojętnie obok stołu kuszącego zapachem, kolorem i rzecz jasna – smakiem? Po dwukrotnej degustacji wszyscy smakosze zgodnie stwierdzili, że takie święta powinny być celebrowane znacznie częściej.
2
Z wizytą w Interaktywnym Centrum Pszczelarstwa Apilandia
30.10.2024W dniu 9 października uczniowie klas 2a i 2b wybrali się na wycieczkę do Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa Apilandia w Kleczy Dolnej koło Wadowic. Jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie poprzez naukę i zabawę można odkryć tajemnice świata pszczół.
Najpierw z przewodnikiem zwiedzaliśmy interaktywną ekspozycję znajdującą się w odrestaurowanych zabytkowych podziemiach. Tematem przewodnim było: poznanie roli pszczół w przyrodzie, praca pszczelarza, życie i zachowania pszczoły miodnej oraz tajniki powstawania miodu. Uczniowie dowiedzieli się, że pszczoły są niezbędne w procesie produkcji żywności, przetrwania innych gatunków roślin i zwierząt, a także, że owe pracowite owady dostarczają ważnych produktów pszczelich takich jak miód, propolis i wosk. Jedną z wielu atrakcji, która zaciekawiła wszystkich gości był wielki podkurzacz, którego potężny miech można naciskać, aż z jego kominka wydobędzie się dym.
Kolejnym punktem programu były warsztaty pszczelarskie podczas których uczniowie wykonali mydełka glicerynowe, świece i zawieszki z wosku pszczelego. Własnoręcznie wykonane przedmioty każdy zabrał ze sobą do domu.
Ten wspaniały dzień dostarczył uczestnikom wycieczki, dużo intensywnych przeżyć, jak również wiele ciekawej wiedzy o pszczołach i miodzie.
11
Warsztaty kulinarne z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich z Kamienicy Górnej
29.10.20247 października 2024 roku w siedzibie Gorczańskiej Organizacji Turystycznej w Kamienicy uczniowie klas 2a i 2b mieli okazję spróbować swoich sił w warsztatach kulinarnych.
Dzieci w obecności Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Kamienicy Górnej wykonywały rogaliki, piekły racuchy oraz kosztowały produktów przygotowanych przez Panie z KGW, a były to: kasza ze śliwkami suszonymi, ziemniaki zapiekane na blasze z bryndzą, żeberka w miodzie, kwaśnica, strogonow, chleby wiejskie, drożdżówki z cynamonem, miodem i kakao, herbata jesienna z miodem, miodownik, kompot z jesiennymi owocami.
Panie opowiadały dzieciom jak wyglądała kuchnia w dawnych latach, jakie potrawy gotowano, jak przygotowywano się do posiłków i z jakich produktów przygotowywano potrawy.
To był niesamowity dzień. Dziękujemy Paniom z KGW za zaproszenie, gościnę i bardzo ciekawe zajęcia, które z pewnością pomogły odkryć niejeden talent kulinarny wśród naszych uczniów.
9
Startuj z kontem i odbierz 100 zł na dobry początek!
15.10.2024Startuj z kontem i odbierz 100 zł na dobry początek!
Każdy kto w wieku 13-26 lat założy konto w Banku Spółdzielczym w Limanowej, otrzyma 100 zł na dobry początek. Nie czekaj! To idealna okazja na bankowy start! 🚀
👉 Co musisz zrobić, aby otrzymać premię?
👉 Załóż w banku rachunek o nazwie: juniorKonto lub kontoMłodych wraz z kartą płatniczą.
👉 Aktywuj usługę bankowości elektronicznej i pobierz aplikację mobilną BSLMobile.
👉 W regulaminowym czasie wykonaj: jedną transakcje bezgotówkową kartą, telefonem lub zegarkiem oraz w bankowości elektronicznej lub aplikacji mobilnej BSLMobile jeden przelew krajowy lub transakcję BLIK.
Wyraź zgodę na przetwarzanie przez bank danych osobowych dla celów marketingowych i wybierz elektroniczny kanał komunikacji z bankiem.
Więcej informacji znajdziesz tutaj 👉 https://www.bs.limanowa.pl/oferta/startuj-z-kontem-i-odbierz-100-zl-na-dobry-poczatek
Podziel się tą super wiadomością ze wszystkimi młodymi, którym zależy na ekstra kieszonkowym! 😎💰
#kontoMłodych #juniorKonto #BankSpółdzielczyLimanowa
Święto Szkoły
15.10.2024Dzień 11 października 2024 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla uczniów klas pierwszych . Oto w tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania naszych pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Zanim nadszedł ten uroczysty moment, nasi najmłodsi uczniowie pochwalili się swoimi talentami: pokazali to, czego nauczyli się już w szkole i bardzo pięknie wystąpili przed zebranymi gośćmi. Później nastąpiła ta najważniejsza chwila – ślubowanie, które uczniowie złożyli na Sztandar naszej szkoły oraz pasowanie na uczniów. Pani Dyrektor wielkim ołówkiem pasowała każde dziecko na ucznia. Uroczystość zakończyła się występami klas sódmych, ktore przygotowały inscenizacje słowno - muzyczne z okazji Dnia Patrona Szkoły (klasa 7b) oraz Dnia Edukacji Narodowej (klasa 7a).
27
Światowy Dzień Uśmiechu w "Jedynce"
08.10.2024
Światowy Dzień Uśmiechu to radosne święto, obchodzone w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia.
Również i w naszej szkole w tym dniu nie zabrało żółtych, uśmiechniętych buziek. Uczniowie z klasy 8a oraz uczennice z klasy 8b działający w Samorządzie Uczniowskim odwiedzili klasy starsze rozdając żółte buźki oraz żarty, udali się także do Pani Dyrektor, nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych. Na koniec odwiedzili również Przedszkole Samorządowe wywołując uśmiech i radość na twarzach wszystkich maluchów. W klasach młodszych z tej okazji dzieci samodzielnie przygotowały radosne emotki, które zabrały ze sobą na happening.
Dzięki tej inicjatywie chciały zainspirować wszystkich do dzielenia się uśmiechem i do tworzenia radosnej atmosfery. W dobrych humorach i przy pięknej, słonecznej pogodzie przeszli pod opieką swoich wychowawców oraz w towarzystwie ósmoklasistów z SU głównymi ulicami naszej miejscowości dzieląc się z napotkanymi osobami uśmiechem i żartami. Cóż to była za radość, gdy przyjeżdżający kierowcy machali, trąbili i odwzajemnili uśmiech! I o to właśnie chodziło. Pamiętajmy, że uśmiech to uniwersalny język, który łączy wszystkich ludzi!
Zachęcamy do szerzenia radości nie tylko w ten wyjątkowy dzień, ale przez cały rok!
E.A.9
Posłuchajcie jak ja czytam!
23.10.202429 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji w naszej szkole w piątkowy poranek uczniowie z klas 1-3 włączyli się do akcji czytając swoim kolegom. Na szkolnym korytarzu osiemnastu ochotników z klasy drugiej i trzeciej prezentowało fragmenty bajki „Kot w butach”. Wszyscy uczniowie, którzy pięknie głośno czytali nagrodzeni zostali gromkimi brawami oraz zakładkami do książek. Na troje wyróżnionych uczniów w bibliotece szkolnej czekały upominki.
Sprzątanie łączy ludzi
08.10.2024Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważna jest ochrona środowiska i traktuje ten problem po macoszemu, jak pusty frazes albo szumne hasło reklamowe. Tymczasem sytuacja jest na tyle poważna, że skutki niedbałości o Ziemię odczuwamy wyraźnie już dziś. Ważnym elementem edukacji społecznej jest kształtowanie świadomości ekologicznej w umysłach najmłodszych mieszkańców zielonej planety.
2 pażdziernika 2024 r. Samorząd Uczniowski we współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej w Kamienicy zorganizował akcję sprzatania najbliższej okolicy. Z rękawicami, workami i w dobrym humorze ruszyliśmy w teren posprzątać przydrożne rowy, chodniki, park oraz ścieżkę rowerową.
Dla naszych uczniów była to przede wszystkim praktyczna lekcja dbania o Ziemię. To również okazja do tego, by rozwijać wrażliwość na naturę i problemy Matki Ziemi.
Dziękujemy wszystkim wychowawcom i uczniom za zaangażowanie.
44
Szkoły Pełne Talentów
17.09.2024Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie Lidla SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW i przekazanie zebranych TALENCIAKÓW na konto naszej szkoły. Za zebrane Talenciaki w ubiegłych latach otrzymaliśmy zestawy gier dydaktycznych i tablicę z przyborami do matematyki.
Zebrane kupony można samodzielnie przypisać na konto Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Warszawy w Kamienicy, wrzucić do pudełka znajdującego się parterze szkoły lub przynieść do Pani pedagog Iwony Dominik.
Talenciaki wydawane są w sklepach Lidl za każde wydane 50 zł na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo. Mamy nadzieję, że i w tej edycji wspólnymi siłami uda nam się doposażyć szkołę w pomoce dydaktyczne.
Witamy w Nowym Roku Szkolnym!
17.09.2024Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice!
Rozpoczynamy nowy rok szkolny pełni energii i gotowi na nowe wyzwania! Szczególnie ciepło witamy wszystkich nowych uczniów i nauczycieli, którzy dołączyli do naszej szkolnej społeczności!
Czeka nas rok pełen nauki, przygód, nowych znajomości i niezapomnianych chwil! Mamy nadzieję, że szybko poczujecie się tutaj jak w domu, a każdy dzień w naszej szkole będzie pełen uśmiechów i sukcesów!
Razem stwórzmy kolejny, wyjątkowy rozdział w historii naszej szkoły!
Życzymy wszystkim wspaniałego roku szkolnego!
Rozdanie Nagród Wójta
25.06.202424 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamienicy odbyło się spotkanie, na którym uczniowie ze szkół podstawowych z gminy Kamienica odebrali Nagrodę Wójta Gminy Kamienica za osiągnięcia w nauce, sporcie i działalności artystycznej.
To pierwsza taka nagroda w naszej gminie – zostali nagrodzeni uczniowie szkół podstawowych, którzy spełnili wymagania zawarte w Regulaminie przyznawania nagród Wójta Gminy Kamienica za wyniki w nauce, osiągnięcia edukacyjne, sportowe i artystyczne dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Kamienica. Regulamin został przyjęty Uchwałą nr XLVIII/339/24 Rady Gminy Kamienica z dnia 25 marca 2024 roku.
Nagrodzonymi za osiągnięcia w roku szkolnym 2023/2024 w naszej szkole zostali:
- Lena Widuch
- Maja Widuch
- Kalina Kalicińska
- Krystian Hybel
- Mateusz Rachwał
- Robert Nowak
- Julia Kurzeja
Nagrody za wybitne osiągnięcia wręczali: wójt Władysław Sadowski, wiceprzewodniczący Rady Gminy Stanisław Majda oraz Teresa Udziela, inspektor ds. oświaty w Urzędzie Gminy Kamienica.
2
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
24.06.2024Po miesiącach wytężonej pracy, 21 czerwca 2024 roku nadszedł czas na upragniony wypoczynek. Ten rok szkolny, jak każdy poprzedni był na swój sposób wyjątkowy, będziemy o nim bardzo dobrze i długo pamiętać.
O godzinie 9.00 cała społeczność szkolna spotkała się w kościele na uroczystej Mszy Świętej, a następnie na sali gimnastycznej odbyła się oficjalna część zakończenia roku szkolnego.
Pani dyrektor przywitała wszystkich zebranych, a uroczystość rozpoczęła się polonezem w wykonaniu tegorocznych absolwentów. Następnie przyszedł czas na nagrodzenie uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, sporcie i innych dziedzinach. Po rozdaniu nagród nadszedł czas pożegnań. Uczniowie klasy ósmej - tegoroczni absolwenci przedstawili program artystyczny, w którym podsumowali czas spędzony w szkole.
Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas na rozdanie świadectw.
Naszym absolwentom życzymy wiary w siebie, wytrwałości, nie poddawania się po drobnych porażkach. Życzymy mądrości życiowej, udanego i szczęśliwego życia. Kochajcie siebie i bądźcie dobrzy dla siebie, abyście umieli kochać innych i okazywać im serce.
Za wszystko co dobre, dziękujemy Wam i Waszym Rodzicom.
Dobrego odpoczynku wakacyjnego i nabrania sił na nowy rok szkolny w nowych już szkołach.
149
Podsumowanie roku - Szkoła Promująca Zdrowie, Klasa na medal i inne
25.06.2024Koniec roku szkolnego to czas podsumowań działań podejmowanych w szkole w ramach rozmaitych akcji promujących zdrowie, czytelnictwo czy aktywność uczniowską.
17 czerwca 2024 r. na uroczystym apelu nagrody za zwycięstwo w konkursie SU Klasa na medal nagrody odebrali:
w kategorii klas 4-6 KLASA 6a
w kategorii klas 7-8 KLASA 7b
Nagrodę dla Wzorowego Czytelnika otrzymał Franciszek Masiarz
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją działań podejmowanych w roku szkolnym 2023/2024.
SZKOLA_PROMUJaCA_ZDROWIE-_PREZENTACJA_PODSUMOWUJaCA_2023-24.pdf
2
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie
Godziny dzwonków
Poniedziałek 02.12.2024