• IX Gminny Konkurs Języka Angielskiego  „ENGLISH IS FUN”
          • IX Gminny Konkurs Języka Angielskiego „ENGLISH IS FUN”

07.05.2024

25 kwietnia 2024 r.  w naszej szkole odbył się IX Gminny Konkurs Języka Angielskiego „English is Fun”. Został zorganizowany  dla uczniów klas VI-VIII z gminy Kamienica. Konkurs został poprzedzony szkolnymi eliminacjami, które wyłoniły po dwóch uczestników etapu gminnego. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z 6 szkół z terenu naszej gminy. Konkurs został przeprowadzony w formie pisemnej. Uczestnicy zmierzyli się z czytaniem ze zrozumieniem, z pytaniami z gramatyki i słownictwa jak również z pytaniami z zakresu kultury Wielkiej Brytanii. Sprawdzono również znajomość funkcji językowych. Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowania uczniów językiem angielskim, doskonalenie umiejętności językowych, budzenie zainteresowań kulturą i tradycją krajów anglojęzycznych, umożliwienie sprawdzenia wiedzy i umiejętności oraz kompetencji językowych.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Alessia Wysopal  (Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamienicy)

II miejsce –  Antoni Nocoń (Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamienicy)

III miejsce – Patrycja Jagieła  (Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamienicy)

IV miejsce – Magdalena Kapłaniak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczawie)

Zwycięzcy zostali obdarowani dyplomami oraz nagrodami książkowymi i rzeczowymi, zaś pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa i drobne upominki. Nagrody zostały ufundowane przez Gminną Komisję ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na czele z panią Zofią Kuchnią. Nagrody zostały wręczone w imieniu Wójta przez Przewodniczącego Rady Hilarego Majewskiego oraz panią dyrektor Iwonę Franczyk Augustyn.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych edycjach konkursu.

• Uroczystości majowe

1 maja, w tym dniu świętujemy prawo do pracy i odpoczynku.

2 maja Święto Flagi obchodzimy i naszą biało-czerwoną radośnie uczcimy

Gdy dzień 3 maja kalendarz pokazuje, to Święto Konstytucji 3 Maja następuje.

3 maja Kościół katolicki w Polsce obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Z okazji obchodów rocznic majowych spotkaliśmy się tu, ponieważ jesteśmy Polakami, naszą ojczyzną jest Polska i pamiętamy o ważnych dla naszego kraju świętach i rocznicach. W kalendarzu majowym jest wiele dat, które przypominają nam, byśmy pozostali wierni wartościom , które w ciężkich dla naszego narodu chwilach ocaliły nas i dawały nadzieję na odzyskanie utraconej wolności i niepodległości .

,,Powiewa flaga,
            gdy wiatr się zerwie.