• Rozdanie Nagród Wójta
     • Rozdanie Nagród Wójta

      25.06.2024

      24 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamienicy odbyło się spotkanie, na którym uczniowie  ze szkół podstawowych z gminy Kamienica odebrali Nagrodę Wójta Gminy Kamienica za osiągnięcia w nauce, sporcie i działalności artystycznej.

      To pierwsza taka nagroda w naszej gminie – zostali nagrodzeni uczniowie szkół podstawowych, którzy spełnili wymagania zawarte w Regulaminie przyznawania nagród Wójta Gminy Kamienica za wyniki w nauce, osiągnięcia edukacyjne, sportowe i artystyczne dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Kamienica. Regulamin został przyjęty Uchwałą nr XLVIII/339/24 Rady Gminy Kamienica z dnia 25 marca 2024 roku.

      Nagrodzonymi za osiągnięcia w roku szkolnym 2023/2024 w naszej szkole zostali:

      • Lena Widuch
      • Maja Widuch
      • Kalina Kalicińska
      • Krystian Hybel
      • Mateusz Rachwał
      • Robert Nowak
      • Julia Kurzeja

      Nagrody za wybitne osiągnięcia wręczali: wójt Władysław Sadowski, wiceprzewodniczący Rady Gminy Stanisław Majda oraz Teresa Udziela, inspektor ds. oświaty w Urzędzie Gminy Kamienica.

      źródło: https://www.kamienica.net.pl/pl/313/7924/nagroda-wojta.htmlhttps://www.kamienica.net.pl/pl/313/7924/nagroda-wojta.html

    • Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
     • Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

      24.06.2024

      Po miesiącach wytężonej pracy, 21 czerwca 2024 roku nadszedł czas na upragniony wypoczynek. Ten rok szkolny, jak każdy poprzedni był na swój sposób wyjątkowy, będziemy o nim bardzo dobrze i długo pamiętać.

      O godzinie 9.00 cała społeczność szkolna spotkała się w kościele na uroczystej Mszy Świętej, a następnie na sali gimnastycznej odbyła się oficjalna część zakończenia roku szkolnego.

      Pani dyrektor  przywitała wszystkich zebranych, a uroczystość rozpoczęła się polonezem w wykonaniu tegorocznych absolwentów. Następnie przyszedł czas na nagrodzenie uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, sporcie i innych dziedzinach. Po rozdaniu nagród nadszedł czas pożegnań. Uczniowie klasy ósmej - tegoroczni absolwenci przedstawili program artystyczny, w którym podsumowali czas spędzony w szkole.

      Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami  udali się do swoich klas na rozdanie świadectw.

      Naszym absolwentom życzymy wiary w siebie, wytrwałości, nie poddawania się po drobnych porażkach. Życzymy mądrości życiowej, udanego i szczęśliwego życia. Kochajcie siebie i bądźcie dobrzy dla siebie, abyście umieli kochać innych i okazywać im serce.

      Za wszystko co dobre, dziękujemy Wam i Waszym Rodzicom.

      Dobrego odpoczynku wakacyjnego i nabrania sił na nowy rok szkolny w nowych już szkołach.

       

    • Zajęcia specjalistyczne w naszej szkole
     • Zajęcia specjalistyczne w naszej szkole

      19.06.2024

      W JEDYNCE mamy holistyczne podejście do każdego ucznia. Oprócz zajęć dydaktycznych, przedmiotowych - mocno „stoi” terapia i zajęcia indywidualne. Mamy wykwalifikowanych terapeutów, których uwadze nie umkną dzieci,  wymagające  indywidualnego wsparcia i podejścia. Mamy logopedę i tyflopedagoaga. Prowadzona jest rzetelna diagnoza funkcjonalna widzenia –wyznacznik terapeutyczny, na podstawie której planowana jest i solidnie  przeprowadzana terapia  widzenia. Posiadamy gabinety dobrze wyposażone w niezbędny sprzęt i pomoce terapeutyczne. Także zajęcia z terapii ręki i SI cieszą się powodzeniem wśród uczniów. Warto przywołać dobrze wyposażoną pracownię językową, gdzie prowadzone są  nie tylko językowe zajęcia ale także kurs języka angielskiego dla Seniorów. Zatem warto uczyć się w Naszej szkole. Oto parę fotek z zajęć…..

    • Wycieczka do Zakopanego
     • Wycieczka do Zakopanego

      18.06.2024

      W środę 5 czerwca klasy 2a i 2b były na wycieczce w Zakopanem. Do największych atrakcji dnia należał wyjazd  kolejką linowo-terenową na Gubałówkę, który wywołał u dzieci ogromne emocje. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła także wizyta w odnowionym Muzeum Tatrzańskim, gdzie nowoczesna forma przekazu dała naszym uczniom możliwość poznania historii regionu i walorów przyrodniczych w bardzo przystępnej i atrakcyjnej formie. Wycieczkę zakończył spacer po najsłynniejszej zakopiańskiej ulicy- Krupówkach połączony z zakupem pamiątek.  
      E.A.W środę 5 czerwca klasy 2a i 2b były na wycieczce w Zakopanem. Do największych atrakcji dnia należał wyjazd  kolejką linowo-terenową na Gubałówkę, który wywołał u dzieci ogromne emocje. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła także wizyta w odnowionym Muzeum Tatrzańskim, gdzie nowoczesna forma przekazu dała naszym uczniom możliwość poznania historii regionu i walorów przyrodniczych w bardzo przystępnej i atrakcyjnej formie. Wycieczkę zakończył spacer po najsłynniejszej zakopiańskiej ulicy- Krupówkach połączony z zakupem pamiątek.  E.A.

    • Dzień Sportu w klasach 4-8
     • Dzień Sportu w klasach 4-8

      18.06.2024

      W czwartek, 13 czerwca, Hala sportowa wypełniła się sportowym duchem. Tradycyjnie odbył się tam coroczny Dzień Sportu dla uczniów klas 4-8.

      Dzień Sportu to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim doskonała okazja do integracji dzieci z różnych klas. Poprzez udział w rozmaitych konkurencjach, uczniowie mieli szansę rozwijać swoje umiejętności współdziałania i cechy motoryczne, co jest kluczowym elementem ich wszechstronnego rozwoju. W czasie zmagań sportowych można było zaobserwować niesamowitą energię i zaangażowanie wszystkich sportowców. Młodzież z zapałem pokonywała przygotowane dla nich wyzwania, pokazując przy tym niesamowitą kreatywność i ducha walki. Impreza, jak co roku, miała na celu nie tylko wyłonienie najlepszych drużyn, ale przede wszystkim stworzenie atmosfery wspólnej zabawy i współpracy.

    • XVIII Spartakiada Młodzieży „Młodość ponad granicami”
     • XVIII Spartakiada Młodzieży „Młodość ponad granicami”

      17.06.2024

      XVIII Spartakiada Młodzieży „Młodość ponad granicami” rozpoczęła się 23 maja br. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Plewiskach.W rywalizacji sportowej udział wzięło pięć reprezentacji ze szkół zaprzyjaźnionych gmin i miast: Litwy – z Podbrzezia, Słowacji – ze Smiżan, Ukrainy- z Winnicy i Polski – z Kamienicy i Gminy Komorniki.Ponad 120 młodych zawodników konkurowało w rozgrywkach piłki ręcznej, piłki nożnej oraz zawodach lekkoatletycznych.     Spartakiada rozpoczęła świętowanie obchodów XXX Dni Gminy Komornik i została uroczyście otwarta przez Wójta Gminy Komorniki Tomasza Stellmaszyka,  Dytektora GOSiR Marcina Kaczmarka oraz Dyrektor Szkoły Sp. 2 w Plewiskach Marlenę Wożniak. Otwarciu towarzyszyły niesamowite występy taneczno-wokalne.Uczestnicy złożyli też uroczyste ślubowanie. Odsłuchano również hymnów narodowych wszystkich państw uczestniczących w Spartakiadzie. 

      Najlepszymi piłkarzami zostali uczniowie ze słowackich Smiżan przed polską Kamienicą i litewskim Podbrzeziem. Rozgrywki w szczypiorniaka wygrały dziewczyny z SP2 Plewiska reprezentujące gminę Komorniki przed Smiżanami i Podbrzeziem.

      Odbyły się również rozgrywki indywidualne w takich dyscyplinach, jak tor przeszkód, sztafety lekkoatletyczne. W klasyfikacji generalnej zwyciężyli sportowcy ze Smiżan (18 punktów) przed Kamienicą (15), Komornikami (12), Podbrzeziem (11) i Winnicą z Ukrainy (4).

      Spartakiada odbyła się już po raz 18. Głównym organizatorem, przy współpracy gminy Komorniki i gospodarza, czyli Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach, był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.Goście prócz zmagań sportowych znaleźli czas na odpoczynek, m.in. w Termach Maltańskich, zwiedzanie Poznania.

      źródło: https://www.komorniki.pl/aktualnosci/xviii-spartakiada-mlodziezy-mlodosc-ponad-garnicami-juz-za-nami.htmlhttps://www.komorniki.pl/aktualnosci/xviii-spartakiada-mlodziezy-mlodosc-ponad-garnicami-juz-za-nami.html

    • XVI Zjazd Szkolnych Kół Caritas w Starym Sączu: Wyraz Wdzięczności za Całoroczne Zaangażowanie
     • XVI Zjazd Szkolnych Kół Caritas w Starym Sączu: Wyraz Wdzięczności za Całoroczne Zaangażowanie

      14.06.2024

      Członkowie – wolontariusze Szkolnego Koła Caritas działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Warszawy w Kamienicy wraz z opiekunem mgr Jolantą Łączek i dyr. szkoły mgr Iwoną Franczyk Augustyn 4 czerwca 2024 wzięli udział w XVI Zjeździe Szkolnych Kół Caritas (SKC). Wydarzenie to miało szczególny charakter, gdyż organizowane było z okazji 25. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w tym mieście. Było to wyjątkowe spotkanie, które stanowiło wyraz wdzięczności dla członków Szkolnych i Przedszkolnych Kół Caritas za ich całoroczne zaangażowanie w działalność wolontariacką. Członkowie kół wraz z zaproszonymi gości przybyli do Starego Sącza gdzie najpierw pod przewodnictwem księdza Biskupa Leszka Leszkiewicza uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w kościele Miłosierdzia Bożego. Następnie kilka szkolnych kół Caritas otrzymało z rąk ks. Biskupa specjalne wyróżnienia za pracę i zaangażowanie w pomoc innym. Dalsza część programu obejmowała uroczyste zasadzenie drzewa jabłoni, upamiętniającego błogosławioną Rodzinę Ulmów w pobliżu Ołtarza Papieskiego. Swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele kancelarii Prezydenta RP, którzy wraz ze zgromadzonymi Księżmi, panem Burmistrzem Jackiem Lelkiem oraz pozostałymi gośćmi dokonali symbolicznego posadzenia drzewka.

      IFA

    • Wycieczka do Muszyny
     • Wycieczka do Muszyny

      13.06.2024

      17 maja2024 uczniowie klasy 6 a wraz z opiekunami Panią mgr J. Łączek i dyr. szkoły  mgr I. Franczyk Augustyn uczestniczyli w wycieczce do Muszyny.
      Najpierw zwiedzano Ogród Biblijny. Został otwarty w 2015 r. przy kościele w Muszynie, którego celem jest przybliżenie zwiedzającym roślin, które występują w Biblii i związane są z Ziemią Świętą. Projekt ogrodu powstał pod kierunkiem naukowców z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie specjalizujących się w tematyce roślin biblijnych. Podzielony został na pięć części obrazujących różne aspekty związków roślin z historią Zbawienia. Pierwsza część to Ogród Historii Zbawienia, w którym przedstawiono dzieje biblijne od stworzenia świata po Apokalipsę. Dalej znajduje się Ogród Krajobrazów Biblijnych, gdzie odtworzono ukształtowanie terenu Ziemi Świętej oraz występującą tam roślinność. Trzecia część to Winnica Pańska i nauka proroków, gdzie można zapoznać się z najważniejszymi opowieściami z ksiąg prorockich oraz przypowieściami ewangelicznymi oraz związanymi z nimi roślinami. Czwarty z ogrodów przystosowany jest do zwiedzania przez dzieci, zaś piąty nazwany został Ogrodem Zakochanych.
      Potem udano się do Ogrodów Sensorycznych inaczej nazywane są Ogrodami Zmysłów. Ogrody Sensoryczny podzielone zostały na kilka stref, wyróżnia się wśród nich:
      - OGRÓD ZDROWIA jest miejscem, w którym zamontowano urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Urządzenia do ćwiczeń usytuowane są wśród barwnych klombów i ogródków skalnych utworzonych z róż, tawuł, żywotników, świerków, klonów i grabów.
      - OGRÓD ZAPACHOWY to obszar skomponowany jest tak by kwiaty posadzone dawały intensywne natężenie zapachowe, jednocześnie komponując ze sobą swoje bukiety. Aromaterapia ma duży wpływ na wyobraźnię oraz wpływa pozytywnie na emocje.
      - OGRÓD ZAPACHOWO-DOTYKOWY jest częścią, w której znajdują się rośliny o różnorodnej fakturze, różnych kształtach liści, rodzajach kwiatów oraz zapachach. Można tutaj zdjąć buty i rozkoszować się zieloną trawą pod stopami
      - OGRÓD DZWIĘKU stworzony został tak, aby intensyfikować rozbrzmiewające tutaj dźwięki, do których należą: szumy drzew, szmery wód płynących strumykiem, świergot ptaków, a także chrzęst żwiru pod nogami
      - OGRÓD SMAKU zlokalizowane są tutaj drzewa oraz krzewy owocowe. O każdej porze roku można obserwować jak wyglądają i rozwijają się kwiaty czy owoce.
      - OGRÓD WZROKU jest miejscem gdzie największą rolę odgrywają nasze oczy. Ze szczytu wieży widokowej rozciąga się panorama na ruiny muszyńskiego zamku, barokowy kościół w centrum miasta czy magiczne ogrody ze stawami rekreacyjnymi i pijalnię wody mineralnej Antoni. W sprzyjających warunkach pogodowych można zobaczyć imponującą panoramę na Tatry, częściowo leżące już po stronie Słowacji, z którą graniczy Muszyna.
      - OGRÓD AFRODYTY to miejsce, poświęcone bogini miłości pochodzącej z mitologii greckiej
      - OGRÓD BAŚNI I LEGEND O MUSZYNIE – najmłodsza strefa w ogrodach zmysłów, nawiązująca do czasów i wierzeń mieszkańców dawnego Państwa Muszyńskiego.
      Na końcu spacerem udano się na zamkowe wzgórze. Podejście jest możliwe z dwóch stron, albo od potoku Muszynki przez Górę Zamkową (około 600 m szlaku), albo łatwiejszą ścieżką od potoku Szczawnika (około 300 m). Dziedziniec zamkowy to rozległy taras z widokiem na Muszynę, studnią, armatami i budynkiem kas. Ta część twierdzy była letnią rezydencją biskupów krakowskich. Na najwyższej kondygnacji wieży jest punkt widokowy, jednak na 5 poziomach możemy stopniowo poznawać historię zamku, jego legendy i ciekawostki. Na wystawie możemy zobaczyć świetne rycerskie zbroje również z czarnym rycerzem oraz poznać legendy.
      Zwieńczeniem zwiedzania wystawy jest taras widokowy z genialną panoramą Muszyny i Beskidu Sądeckiego.
                                                                                                                                                                       IFA

    • Zakochani we Wrocławiu czyli relacja z wycieczki pół żartem pół serio
     • Zakochani we Wrocławiu czyli relacja z wycieczki pół żartem pół serio

      12.06.2024

      W dniach 4-6 czerwca uczniowie z klas: 6b, 7a, 7b i 8a uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia i okolic, którą można by nazwać „przygodą życia”. Zazwyczaj kilka dni po organizacji wyjazdu na stronie internetowej szkoły zamieszcza się artykuł, w którym podsumowuje się organizację wycieczki. My zrobimy to troszkę inaczej, pisząc o naszej „przygodzie życia” prześmiewczo i z przymrużeniem oka oraz demonizując niektóre fakty. Zacznijmy od najważniejszego: wszyscy przeżyli…

       

      Dzień I, czyli „Boże, pociesz! Panie, ratuj!”

      Nasza przygoda rozpoczęła się 4 czerwca o godz. 6:15 na parkingu pod willą Tulipan. Dzięki deszczowej pogodzie instalowanie uczestników wycieczki w autokarze przebiegło nadzwyczajnie szybko.

      Droga do Wrocławia minęła nam bez żadnych niespodzianek. Szkoda tylko, że w autokarze nie można było legalnie jeść, bo musieliśmy to robić ukradkiem. Poza tym byliśmy cały czas „na oku” opiekunów, bo zajęli miejsca z przodu i tyłu pojazdu.

      O godzinie 12:30 dotarliśmy do Wrocławia, gdzie spotkaliśmy się z przewodnikiem. Ten dosłownie i w przenośni przegnał nas po całym Starym Mieście. Mówił prawie cały czas; pokazał nam tyle zabytków, że nie sposób tego wszystkiego zapamiętać. Największym zainteresowaniem cieszyły się odlewy krasnali, które skrupulatnie fotografowaliśmy. Jeśli chodzi o wiedzę życiową, to dowiedzieliśmy się, dlaczego nie należy brać kwiatów od nieznanych nam osób.

      Po trzygodzinnym maratonie po mieście wyruszyliśmy do hostelu, w którym mieliśmy spędzić dwie noce. Kiedy zobaczyliśmy fasadę budynku, u każdego z nas zrodziła się myśl: „Boże, pociesz! Panie, ratuj”, a jednocześnie rosła w nas nadzieja, że wewnątrz będzie lepiej. Niestety drugie przysłowie: „Nadzieja matką głupich” też się sprawdziło. Po rozlokowaniu się w pokojach główną atrakcją turystyczną były wzajemne odwiedziny i prezentacja różnych mankamentów hostelu. Aby osłodzić nam gorycz, panie wzięły nas do pobliskiego sklepu, gdzie zrobiliśmy zakupy na nadchodzący wieczór.

      Pierwsza noc minęła zgodnie z planem, czyli nie spaliśmy do godziny 2:00 w nocy mimo usilnych starań naszych opiekunek. W pokojach toczyły się nieustające rozmowy, śpiewane były pieśni patriotyczne, a w jednym odbywały się nawet tańce! Niestety o nocnych odwiedzinach kolegów i koleżanek nie było mowy, bo na korytarzu czuwały dwa Cerbery. W późnych godzinach nocnych w końcu zasnęliśmy.

       

      Dzień II, czyli „ciągnie swój do swego”

      5 czerwca po śniadaniu wyruszyliśmy do wrocławskiego ZOO. Najbardziej ciekawiło nas afrykarium, w którym znajdowało się oceanarium. Pooglądaliśmy różne większe i mniejsze okazy. Trzeba przyznać, że przeżyliśmy też rozczarowanie, bo ani niedźwiedź, ani lew, ani słoń nie wyszły nam na spotkanie. Wilki również wzgardziły nami i nie wychyliły pysków. W pewnym momencie doszliśmy do wniosku, że Darwin chyba miał rację, bo najlepszy kontakt złapaliśmy z… małpami. Jedna to nawet próbowała się z nami porozumieć i wymóc, żebyśmy ją naśladowali.

      Po wizycie w ZOO przyszedł czas na posiłek. Pani zaprowadziła nas do galerii, gdzie każdy mógł kupić sobie to, na co miał ochotę. Ten punkt harmonogramu podobał się nam najbardziej. Potem poszliśmy podziwiać Panoramę Racławicką. Trudno powiedzieć, czy to za sprawą zmęczenia czy przejedzenia, ale – ku przerażeniu pani Magdy - dzieło to nie zrobiło na nas wielkiego wrażenia. Wewnątrz rotundy staliśmy jak kołki, niektórzy z nas bezwiednie poruszali nogami we wskazanym kierunku, inni siedzieli na schodach, szukając miejsca, gdzie można by się położyć.

      Totalne ożywienie nastąpiło po wyjściu z budynku, w którym mieściła się ekspozycja, kiedy dowiedzieliśmy się, że idziemy na rynek i jest szansa roztrwonić majątek. W ramach pamiątek nabyliśmy: lody, frytki, paluszki, coca-colę, podkoszulki, bluzy i inne tego typu produkty.

      Po zakupach wróciliśmy do hostelu. Emocji było już mniej, bo wiedzieliśmy, co nas czeka. Po obiadokolacji zorganizowaliśmy sobie różne integracyjne zajęcia: jedni grali w Monopoly, inni poszli próbować swoich sił na siłowni, a jeszcze inni zostali wciągnięci w wirtualny świat telefonów komórkowych. Czas umilała nam firma Glovo, która realizowała nasze zamówienia. Kurierzy wprost mijali się w drzwiach hostelu, dowożąc nam rozmaite rzeczy.

      Kiedy nadeszła noc, panie opiekunki miały nadzieję, że wszystkie dzieci są na tyle zmęczone, że szybko zasną. Postanowiliśmy im w tym pomóc i cichutko siedzieliśmy w swoich pokojach, udając, że śpimy.  Wyznaczyliśmy nawet dyżury i niektórzy z nas pełnili wartę, sprawdzając, czy białe krzesełka na korytarzu dalej stoją. To nie było trudne: wystarczyło wychylić się z pokoju i przespacerować się do łazienki. Kiedy ustaliliśmy, że Cerbery zasnęły, zaczęły się międzypokojowe wędrówki ludów. Niestety nie przewidzieliśmy, że był jeszcze Cerber nr 3, który do filowania nas nie potrzebował krzesełka. Trzy śliweczki wpadły w kompot i do rana żyły w stresie, bo jak się o tym dowie pani Magda, to…

      Dzień 3, czyli Błędni Rycerze w drodze

      6 czerwca musieliśmy wstać bardzo wcześnie, bo na godzinę 10:00 musieliśmy być w Kudowej przy wjeździe do parku. Zmotywowani przez nasze opiekunki zebraliśmy się tak szybko, że byliśmy gotowi 40 minut przed czasem. Niestety dzięki wyjątkowym umiejętnościom naszego kierowcy na miejsce dotarliśmy dopiero na godzinę 11:45. Jak się to stało? Po prostu zrobiliśmy kilka rundek po Wrocławiu, zanim z niego wyjechaliśmy.

      Z dwugodzinnym opóźnieniem zaparkowaliśmy przed szlabanem ustawionym przy Drodze Stu Zakrętów. Wędrówka po Błędnych Skałach była bardzo ekscytująca. Było tak wąsko, że musieliśmy iść gęsiego, przeciskając się przez różne szczeliny. Czasem cały pochód musiał się zatrzymywać, bo ktoś utknął. Przeprowadzając nas przez skalny labirynt, przewodnik umilał nam czas „sucharami” i różnymi opowiastkami, z których prawie połowa była zmyślona. Dowiedzieliśmy się m.in. o bobrach posiadających dwa rzędy poprzecznych zębów, o mikroorganizmach żerujących w asfalcie, a także o kurach górskich prawodostokowych i lewodostokowych żywiących się dżdżownicą górską (łacińska nazwa: glebosus alpestris ).

      Po wizycie w Górach Stołowych wyruszyliśmy do Czermnej. Niektórzy z nas poczuli się słabo na samą wiadomość, że znowu idziemy do jakiegoś muzeum. Według opowieści poprzedniego przewodnika w kaplicy były czaszki turystów, którzy stoczyli się ze stoków górskich, wiemy jednak, że to nie była prawda. Na miejscu wysłuchaliśmy prawdziwej wersji wyjaśniającej powstanie kaplicy.

      Po zjedzeniu posiłku wsiedliśmy do autokaru, aby już kierować się w stronę Kamienicy. Droga powrotna minęła nam bez większych atrakcji. Jeśli komuś w trakcie podróży robiło się niedobrze, trafiał na „siedzenie lecznicze” z przodu autokaru. Tam pod bacznym okiem jednej z pań szybko wracał do sił i po godzinie był już całkiem zdrowy.

      Kiedy dotarliśmy do celu, wysiadaliśmy z autokaru tak szybko, że zanim pani Magda z panią Anetą z niego wyszły, na parkingu nie było już prawie nikogo.

      Jakie obrazy zapisały się w naszej pamięci i jakie wspomnienia zostaną po tej wycieczce, tego dowiemy się za kilka miesięcy. Na razie warto powtórzyć słowa z początku relacji: wszyscy przeżyli.

       

       

    • Dzień Savoir Vivre
     • Dzień Savoir Vivre

      07.06.2024

      W ramach realizacji programu Szkoła Promująca Zdrowie 3 czerwca odchodziliśmy w naszej szkole Dzień Savoir Vivre. Celem tego święta jest propagowanie grzeczności obyczajowej jako elementu kultury społecznej. Z tej okazji uczniowie klas młodszych zebrali sią na nietypowej lekcji podczas której obejrzeli prezentację multimedialną pt. "Kultura na co dzień. Złote zasady dobrego zachowania" oraz przypomnieli sobie zbiór zasad i manier obowiązujących w naszej szkole. Trzymamy kciuki za naszych uczniów aby potrafili się do nich stosować. E.A.

    • Dzień Sportu w klasach I - III
     • Dzień Sportu w klasach I - III

      07.06.2024

      W poniedziałek, 3 czerwca, Hala sportowa wypełniła się sportowym duchem. Tradycyjnie odbył się tam coroczny Dzień Sportu dla uczniów klas 1-3.

      Dzień Sportu to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim doskonała okazja do integracji dzieci z różnych klas. Poprzez udział w rozmaitych konkurencjach, uczniowie mieli szansę rozwijać swoje umiejętności współdziałania i cechy motoryczne, co jest kluczowym elementem ich wszechstronnego rozwoju. W czasie zmagań sportowych można było zaobserwować niesamowitą energię i zaangażowanie małych sportowców. Dzieci z zapałem pokonywały przygotowane dla nich wyzwania, pokazując przy tym niesamowitą kreatywność i ducha walki. Impreza, jak co roku, miała na celu nie tylko wyłonienie najlepszych drużyn, ale przede wszystkim stworzenie atmosfery wspólnej zabawy i współpracy.

    • Zielona szkoła
     • Zielona szkoła

      05.06.2024

      W dniach 20.05 – 27.05 .2024 nasi uczniowie z klas II – V uczestniczyli w Zielonej Szkole w pięknym , nadmorskim Darłówku. Darłówko jest uzdrowiskową częścią Królewskiego Miasta Darłowa. Ośrodek, w którym mieszkaliśmy jest położony wśród drzew, blisko plaży. Ponieważ pogoda nam sprzyjała ( w przeciwieństwie do tej w Kamienicy ) codziennie dzieci korzystały z kąpieli słonecznych i w morzu. Były też zabawy na plaży i spacery brzegiem morza. W ramach zajęć uczniowie mieli spotkanie ze znanym m.in. z telewizji przyrodnikiem, dziennikarzem National Geografic Marcinem Kostrzyńskim, który poprowadził świetną lekcję przyrody. Poznały też w czasie wycieczki do Kołobrzegu historię zaślubin Polski z morzem, historię Kołobrzegu, w kolejnym dniu historię Królewskiego Miasta Darłowo. Ale nie samą nauką dziecko żyje. Nasi piraci wypłynęli pirackim statkiem w morze ( trochę bujało, ale nikt się nie skarżył na chorobę morską), mieli też okazję spotkać się z „prawdziwym” piratem, który rozbawił ich do łez, poddawał wielu próbom i zadaniom. Dzieci uczestniczyły również w zajęciach plastycznych, z chustą animacyjną, a nasze niestrudzone Panie ( M.Czech i M. Cebula ) organizowały im rozgrywki sportowe. Po tak ciężkich zmaganiach mogły się posilić w stołówce, gdzie serwowano dania dla każdego (w załączeniu zdjęcia). Jednak największą atrakcją było KUPOWANIE PAMIĄTEK. Istniały obawy, że nie zapakują się do walizek. Jednak wszystko dobrze się skończyło, wróciliśmy cali i zdrowi. Myślę, że to było dobre doświadczenie dla każdego z uczestników ( inne niż wyjazd z rodzicami) i jakąś naukę z pobytu wyciągną. M.Wąchała

    • Festiwal "Rozśpiewana szkoła"
     • Festiwal "Rozśpiewana szkoła"

      02.06.2024

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Rozśpiewana Szkoła" w Szczawie. Franciszek Masiarz zdobył 1 miejsce w kategorii drugiej (klasy 1-3). Natomiast Mateusz Wąchała zajął 3 miejsce. W kategorii klas 4-6 Kamila Bieniek zdobyła 1 miejsce a Anna Majchrzak wyśpiewała 3.
      Gratulujemy!
       

    • Dzień Dobrych Uczynków
     • Dzień Dobrych Uczynków

      23.05.2024

      19 maja obchodzimy Dzień Dobrych Uczynków czyli święto społecznych i bezinteresownych działań. Z tej okazji przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego, uczennice klasy 7a przebrały się za dobre wróżki i przybliżyły dzieciom klas 1-3 oraz przedszkolakom z Przedszkola Samorządowego w Kamienicy czym jest dobry uczynek. W tym dniu szczególnie doceniamy jak ważne w naszym życiu jest bycie dobrym. Pamiętajmy na codzień o swoich kolegach, rodzicach, znajomych!

    • IX Gminny Konkurs Języka Angielskiego „ENGLISH IS FUN”
     • IX Gminny Konkurs Języka Angielskiego „ENGLISH IS FUN”

      07.05.2024

             25 kwietnia 2024 r.  w naszej szkole odbył się IX Gminny Konkurs Języka Angielskiego „English is Fun”. Został zorganizowany  dla uczniów klas VI-VIII z gminy Kamienica. Konkurs został poprzedzony szkolnymi eliminacjami, które wyłoniły po dwóch uczestników etapu gminnego. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z 6 szkół z terenu naszej gminy. Konkurs został przeprowadzony w formie pisemnej. Uczestnicy zmierzyli się z czytaniem ze zrozumieniem, z pytaniami z gramatyki i słownictwa jak również z pytaniami z zakresu kultury Wielkiej Brytanii. Sprawdzono również znajomość funkcji językowych. Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowania uczniów językiem angielskim, doskonalenie umiejętności językowych, budzenie zainteresowań kulturą i tradycją krajów anglojęzycznych, umożliwienie sprawdzenia wiedzy i umiejętności oraz kompetencji językowych.

       

      Wyniki przedstawiają się następująco:

      I miejsce – Alessia Wysopal  (Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamienicy)

      II miejsce –  Antoni Nocoń (Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamienicy)

      III miejsce – Patrycja Jagieła  (Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamienicy)

      IV miejsce – Magdalena Kapłaniak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczawie)

       

      Zwycięzcy zostali obdarowani dyplomami oraz nagrodami książkowymi i rzeczowymi, zaś pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa i drobne upominki. Nagrody zostały ufundowane przez Gminną Komisję ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na czele z panią Zofią Kuchnią. Nagrody zostały wręczone w imieniu Wójta przez Przewodniczącego Rady Hilarego Majewskiego oraz panią dyrektor Iwonę Franczyk Augustyn.

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych edycjach konkursu.

    • Uroczystości majowe
     • Uroczystości majowe

      06.05.2024

      1 maja, w tym dniu świętujemy prawo do pracy i odpoczynku.

      2 maja Święto Flagi obchodzimy i naszą biało-czerwoną radośnie uczcimy

      Gdy dzień 3 maja kalendarz pokazuje, to Święto Konstytucji 3 Maja następuje.

      3 maja Kościół katolicki w Polsce obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.


      Z okazji obchodów rocznic majowych spotkaliśmy się tu, ponieważ jesteśmy Polakami, naszą ojczyzną jest Polska i pamiętamy o ważnych dla naszego kraju świętach i rocznicach. W kalendarzu majowym jest wiele dat, które przypominają nam, byśmy pozostali wierni wartościom , które w ciężkich dla naszego narodu chwilach ocaliły nas i dawały nadzieję na odzyskanie utraconej wolności i niepodległości .

       

      ,,Powiewa flaga,
      gdy wiatr się zerwie.
      A na tej fladze
      biel jest i czerwień.
      Czerwień - to miłość
      biel – serce czyste...
      Piękne są nasze
      barwy ojczyste”

       

  • Godziny dzwonków

   Czwartek 18.07.2024
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia