• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek

• Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych pod hasłem „BAŚNIE I LEGENDY Z CAŁEGO ŚWIATA”

Już od 18 lat na całym świecie miesiąc październik obchodzony był jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży.

W tym roku tematem przewodnim było hasło: „BAŚNIEI LEGENDY Z CAŁEGO ŚWIATA”.

Z tej okazji Biblioteka Szkolna zaprosiła uczniów do podzielenia się opinią na temat ulubionych postaci z bajek i legend oraz do udziału w konkursach:

• Uczniów klas 1-3 – konkurs czytelniczo-plastyczny: „Ilustracja do ulubionej baśni lub legendy”
          • Uczniów klas 4-6 – konkurs czytelniczo-plastyczny: „MINI-KSIĄŻECZKA na temat baśni lub legendy”
          • Uczniów klas 7-8 –konkurs plastyczny:  „Dlaczego warto czytać książki?”