• Rok Cypriana Kamila Norwida

• Rok 2021 Rokiem Cypriana Kamila Norwida

W roku 2021 upłynęło 200 lat od urodzenia Cypriana Kamila Norwida.

Przyszedł on na świat 24 września 1821 r. na Mazowszu, w Laskowie-Głuchach koło Radzymina. Był poetą, dramatopisarzem, prozaikiem, artystą sztuk pięknych i myślicielem. Jest autorem między innymi wiersza “Bema pamięci żałobny rapsod”, dramatu “Kleopatra i Cezar”.

Cyprian Kamil Norwid przeważającą część życia spędził za granicą, głównie w Paryżu.

Zmarł 23 maja 1883r.  w zakładzie opiekuńczym św. Kazimierza na przedmieściach Paryża.

W uznaniu zasług pisarza dla polskiej sztuki i kultury, w 200-lecie jego urodzin, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę ustanawiającą rok 2021 Rokiem Cypriana Kamila Norwida.

W naszej szkole wrześniową akcję „Dzień Głośnego Czytania” połączyliśmy z obchodami Roku Cypriana Kamila Norwida. W najstarszych klasach uczniowie na lekcjach języka polskiego czytali kolegom i koleżankom wybrane utwory z tomików poezji Norwida.