• Reading is magic!

• Innowacja pedagogiczna „Reading is magic”, ma na celu naukę i doskonalenie umiejętności czytania w języku angielskim. Jest to projekt czytelniczy, który przeniesie uczniów do magicznego świata bajek i opowiadań Disneya-dobrze znanych dzieciom. Na potrzeby innowacji, szkoła zakupiła książeczki-bajki, do których będą tworzone przez prowadzącego karty pracy, livebooks a w efekcie finalnym-przedstawienie ulubionej bajki ,z którym chcemy wyjść  poza mury szkoły.

Cel zajęć:

• Zwiększenie motywacji i rozbudzenie pasji do nauki języka angielskiego
          • Poszerzenie zakresu słownictwa
          • Uatrakcyjnienie sposobu nauczania i uczenia się języka
          • Poznanie różnych strategii uczenia się języka obcego
          • Rozwijanie w uczniu poczucia własnej wartości oraz wiary we własne możliwości
          • Wdrażanie uczniów do samodzielności w procesie uczenia się języka obcego
          • Kształtowanie kreatywności i umiejętności twórczego myślenia
          • Wdrażanie uczniów do efektywnego spędzania czasu poprzez promowanie czytelnictwa

Pierwszą Naszą prezentacją bajki była wizyta w klasie pierwsze z „Lion the king”.

Prowadzący: mgr Dorota Chrobak