• Live lessons

• Innowacja pedagogiczna „Live  lessons”

W dobie globalizacji, znajomość języka angielskiego jest koniecznością, której dzisiaj nikt już  nie ośmieli się zakwestionować. Poziomem zapewniającym komunikację w języku angielskim jest poziom B2-wgł Rady Europy (taka umiejętność jest wpisana w sylwetkę absolwenta naszej szkoły). Fakt władania językiem obcym na w.w. poziomie staje się stopniowo rzeczywistością wśród polskiej młodzieży. Co więcej, coraz częściej kartą przetargową w poszukiwaniu dobrego miejsca pracy staje się znajomość języka obcego. Znajomość języka obcego ma istotne znaczenie jako element ogólnego wykształcenia. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu oraz samym oczekiwaniom uczniów, proponujemy działalność innowacyjną „Żywe lekcje” aby wyjść poza ramy systemu klasowo-lekcyjnego i pokazać praktyczne zastosowanie języka. Mamy już za sobą wizyty na pocztę, do sklepu, do seniorów, w restauracji, w bibliotece, u lekarza a nawet  opracowaliśmy folder modlitw w języku angielskim. Oczywiście na tym nie poprzestajemy i planujemy dalsze wyjścia.

mgr Dorota Chrobak

mgr Joanna Zynek/lic. Beata Bulanda

W ramach zajęć z innowacji pedagogicznej Live les sons, uczniowie odgrywają scenki w języku angielskim, żeby pokazać praktyczne zastosowanie języka w życiu codzienny tym razem zakupy w sklepie kl.5b

FILM (w przygotowaniu)