• Aktywna tablica

• W naszej szkole pojawiły się tablice multimedialne i projektory pozyskane w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych  – „Aktywna Tablica”. Szkoła otrzymała w ramach programu dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych, co pozwoliło na zakup 2 tablic multimedialnych. Rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania TIK w edukacji oraz rozwijania szkolnej infrastruktury oceniane jest obecnie jako jedno z najważniejszych działań w rozwoju placówek oświatowych. W związku z realizacją projektu szkoła przystąpiła do zorganizowania sieci szkół, której celem jest wymiana doświadczeń w zakresie stosowania TIK pomiędzy szkołami. Nauczyciele wszystkich przedmiotów będą mogli wykorzystywać nowoczesny sprzęt na prowadzonych przez siebie zajęciach. W ramach projektu przeprowadzono dla kadry pedagogicznej szkolenie z obsługi tablicy multimedialnej.